12.02.2024
Обсяги імпорту мали скласти не менше 100 тис. тон, адже січень найважливіший місяць для постачання добрив. Одна загальний обсяг цього року зменшився до 89 тис. тон, що на 24,5% менше ніж в 2023 році.
За даними Митної служби України загальний імпорт добрив істотно скоротився, трейдери вважають, що як мінімум 100-110 тис. тон товару вже прямувало до країни, але через перевірки митних органів та взяття добрив на аналіз, процедури значно затягувались в результаті є вантажі, що простояли на митниці по три тижні, що істотно вдарило по гаманцям імпортерів. Багато хто з них встиг продати цей товар аграріям.
Таким чином, окремі трейдери були змушені тримати свої партії добрив на митних терміналах в Польщі. Це великий обсяг товару, який буде фактично оформлений вже в лютому.
Якщо подивитись на географію імпорту, то Болгарія залишається лідером.
Тим не менш, в структурі імпорту збільшилась частка азотно-фосфорних та трикомпонентних добрив, що не може не тішити, адже провал в споживанні цих добрив трикратний!
Ситуація з виробництвом протилежна – має місце збільшення обсягів виробництва на 49% від заводів Остхем але незначне скороченні – 7% від інших виробників.
Загальне виробництво добрив склало біля 197 тис. тон
Всього в січні на ринок України поступило біля 290 тис. тон добрив всіх видів.
Більше подробиць читайте в нашому телеграм каналі https://t.me/infoindustry
Інфоіндустрія
Читайте нас у Telegram
Пов’язані теми: