“Черкасиобленерго” розпочало процедуру банкрутства Черкаського «Азоту». В Group DF відреагували

ПАТ “Черкасиобленерго” в судовому порядку розпочало процедуру банкрутства ПрАТ “Азот” та розпочало стягнення з підприємства суми штрафних санкцій, “Азот” заборгував майже 2 млрд грн.

Про це повідомила пресслужба “Черкасиобленерго”.

ПАТ звернулося до Госпсуду Черкаської області через “необхідність вирішення питання проблемної заборгованості”. За інформацією товариства, “Азот” не виконав своїх зобов’язань за договорами про постачання електроенергії у 2005 році на 1,9 млрд грн.

Також зазначається, що у лютому “Черкасиобленерго” також подало в суд проти підприємства  на стягнення заборгованості  за штрафними санкціями за невиплатою основного боргу на суму 371 млн. грн.

Голова правління ПАТ “Черкасиобленерго” Олег Самчук нагадав, що раніше в ході роботи з реструктуризації заборгованості “Черкасиобленерго” та ПрАТ “Азот” були досягнуті “мирові угоди”. Згідно них підприємство отримувало фінансові ресурси для погашення боргу перед ДП “Енергоринок”.

“Однак, дія цих мирових угод була зупинена за ініціативою Фонду держмайна”, – додав Самчук.

За його словами Фонд також заблокував у 2020 році реалізацію нових домовленостей з “Азотом”, згідно яких щомісячна сума виплат за боргом з боку боржника становила 14 млн грн щомісяця протягом перших 2 років, а на наступні 2 роки – зростала до 20 млн грн. “Таким чином за 3 роки ми змогли б погасити борги “Черкасиобленерго” перед ДП “Енергоринок”, утворені попереднім керівництвом”, – вважає він.

Фонд держмайна керує 46% акцій “Черкасиобленерго”, а ще 25% знаходяться в управлінні ПрАТ “Українська енергозберігаюча сервісна компанія”.

ПрАТ “Азот” – черкаське підприємство з виробництва азотних добрив.

 

В Group DF запевнили, що “даний позов жодним чином не вплине на поточну операційну діяльність підприємства, Черкаський «Азот» випустить і відвантажить стільки добрив, скільки було заплановано. Всі 100% контрактів будуть виконані. Компанія готова відстоювати свою правоту в судах, оскільки раніше Фонд державного майна в односторонньому порядку заблокував дію цілої низки мирових угод між «Черкасиоблененерго» і «Азотом», згідно з якими погашалися борги підприємства”.

Крім того, в компанії заявили, що “способи, строки і порядок погашення заборгованості можуть бути визначені тільки в рамках переговорів про умови конвертації боргу, і винятково за переговорним столом. Будь-який тиск на підприємство є неприпустимим і деструктивним з точки зору перспектив вирішення проблеми”.

Також звернуто увагу, що “Черкасиобленерго забуло поінформувати громадськість про наявність заборгованості в розмірі понад 600 млн. грн перед «Азотом». Цей борг також вимагає погашення. Для будь-якої компанії і будь-якого операційного директора (і «Черкасиоблененерго», на наш погляд, не є винятком) завжди більш прийнятно мати на столі чіткий та зрозумілий план погашення боргу та поетапне повернення грошей, замість розтягнутих на роки судових суперечок.

Практика свідчить, Суперечки, подібні до тієї, що була ініційована «Черкасиоблененерго» щодо Черкаського «Азоту», тривають роками. Наша компанія готова до даного спору, однак ми змушені констатувати, що такий підхід значно знижує шанси врегулювання наявного боргу в перспективі найближчих декількох років”, – повідомили Group DF.

Інфоіндустрія за матеріалами epravda.com.ua та прес-служби Group DF

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry