Чи потребує удосконалення сертифікація насіння?

Під  час круглого столу  «Регулювання ринку агрохімії та садивного матеріалу в Україні» в рамках конференції «Агрохімія та насіння 2018»   учасниками було зазначено низку проблемних питань у насінництва, зокрема сертифікації.
Заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Віктор Шеремета, відмітив, що держава йде на зустріч у вирішенні питання підтримки вітчизняного виробництва насіння шляхом надання дотацій відшкодування 80 відсотків вартості насіння, оскільки  значну частину в “кошторисі” посівної становлять витрати на насіння.

Виконавчий директор насіннєвої асоціації України Сюзана Григоренко зазначила, що впродовж 2015-2018 рр. було зроблено низку заходів для удосконалення галузі насінництва, зокрема було внесено зміни до законів України «Про насіння і садивний матеріал» та «Охорону прав на сорти рослин».

Також Сюзана Григоренко  проінформувала, що наразі в Україні досягнуто конкурентоспроможності   та якості проведення сертифікації за рахунок уповноваження на проведення сертифікації двох суб’єктів насінництва – державного ДП  «Державний центр сертифікації і експертизи сільськогосподарської продукції» та приватного «Агросерт».

Підводячи підсумки  річної діяльності «Агросерт» Наталя Грюнвальд зазначила,  що  «Агросерт» видано понад 2500 сертифікатів, які занесені до Реєстру сертифікатів на насіння і/або садивний матеріал. Наголосила, що сертифікація – невід’ємний етап в розвитку якого зацікавлений насамперед виробник. Жорсткі вимоги до якості насіння і добросовісна конкуренція  в цьому допомагають.

Підводячи підсумки діяльності «Агросерт» як органу сертифікації,   до обговорення та вирішення постають актуальні питання:

–       Питання пересертифікації, зокрема  перегляд кількості визначення показників;

–       Термін дії сертифікатів;

–       Питання якості ведення Реєстру сертифікатів на насіння і садивний матеріал

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry