Чи успішні дрібнотонажні виробництва гранульованих NPK в Україні? Інтерв’ю із засновником “Тетра Агро”

Журнал «Агроіндустрія» розпитав про особливості бізнесу компанії «Тетра Агро» у засновника – Сергія Прокопенко. Флагманський продукт підприємства-виробника – «Нітроамофоска М», комплексне добриво, гранульоване механічним способом. До його складу входять NPK 9:18:22+20CaO, а також мікроелементи. Важливою властивістю добрива є рН 8,8.

 

 

Фрагменти з інтерв’ю.

 

Про історію створення виробництва

«В 2008 році ми познайомились з Інститутом гірничо-хімічної промисловості, місто Львів, і у спілкуванні дійшли до такого рішення, як створення добрива з лужною реакцією, яке б йшло для кислих ґрунтів. Проблема закислених ґрунтів актуальна для України, їх стає все більше і більше у зв’язку з інтенсивними технологіями. Інститут гірничо-хімічної промисловості розробив нам проект, в 2009 році ми його затвердили, 2011 року збудували завод, запустили лінію і почали працювати».

 

Щодо виробничої потужності “Тетра Агро”

«Проектна потужність наша – 2,5 тис. тон в місяць. Можливо далі будемо збільшувати: попит породжує пропозицію».

 

Про властивості добрива «Нітроамофоски М»

«Добриво дуже добре себе зарекомендувало для кислих ґрунтів, тому що є альтернативою такій дорогій процедурі, як вапнування. При застосуванні нашого добрива, воно дає лужну реакцію, тобто дає можливість засвоювати основні елементи живлення, які в кислому грунті не може просто засвоїти».

 

Про охоплення і плани компанії

На початку, коли планувалось наше виробництво, бо 2,5 тис. тон – це не є великий обсяг, для України це дуже мало, ми не планували йти у Центральну Україну, на Північ, Схід. Ми собі чомусь думали, що будемо продавати на Західній Україні. Але так сталось, що сьогодні ми продаємо і в Києвську область і в Житомирську, і в Черкаську. Тобто географія – ціла Україна, і тому покаже ринок, як він сприйме це добриво. Можливо, ми ще відкриємо одну лінію, бо добрива треба багато і воно є в дефіциті. Плануємо розвиватися надалі.

 

Повне інтерв’ю можна подивитись тут:

 

 

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry