Це були наші 7 мільярдів за зерно

За два сезони рф вивезла 15 млн тонн збіжжя з окупованих українських територій.

За два роки повномасштабного вторгнення рф могла зібрати і вивезти з тимчасово окупованих українських територій понад 10 млн тонн пшениці і приблизно 5 млн тонн кукурудзи й соняшника. Дохід від експорту такої кількості зерна орієнтовно складає 7,085 млрд дол. Про це пише «Українська зернова асоціація».

Texty.org.ua розрахували об’єми вивезеного зерна рф та дохід від його експорту на основі даних агротехнологічної компанії OneSoil про посівні площі на окупованих територіях.

Зокрема, навесні 2022-го російські окупанти конфіскували або купували за безцінь залишки зерна в українських фермерів на окупованих територіях та викрадали зерно, яке лишалося на елеваторах та у складських приміщеннях. Навесні 2022 році росіяни вже самостійно засівали окуповані угіддя та збирали на них врожай.

За два роки повномасштабної війни РФ вивезла 15 млн тонн зерна з окупованих українських територій 01

Карти посівних площ у 2021-2023 роках на підконтрольних та окупованих територіях України для пшениці, соняшника та кукурудзи

Зерно з тимчасово окупованих окремих територій Херсонської, Запорізької, Донецької та Луганської областей росіяни вивозять переважно у Крим або російські міста. Зокрема, супутникові знімки регулярно показують величезні скупчення зерновозів біля зернового терміналу у Севастополі та Керчі.

За два роки повномасштабної війни РФ вивезла 15 млн тонн зерна з окупованих українських територій 02

Карта зі скупченням зерновозів біля зернового терміналу у Севастополі.

За два роки повномасштабної війни РФ вивезла 15 млн тонн зерна з окупованих українських територій 03

Карта зі скупченням зерновозів біля зернового терміналу у Керчі.

Окупанти майже без проблем вивозили українське зерно завдяки налагодженій мережі закупівельників та напрацьованих логістичних ланцюжках. Крім того, порти тимчасово окупованого рф півострова мають більшу потужність і не постраждали від військових дій. 

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry