10.04.2018
Народний депутат України Олег Кулініч повідомив, що у Верховній Раді перед Великоднем було зареєстровано комплекс законопроектів, покликаних забезпечити збереження і розвиток нашої лісової галузі. Йдеться про шість законопроектів, співавтором яких є також і я: №8238 «Про внесення змін до Лісового кодексу України (щодо удосконалення механізму фінансового забезпечення лісової галузі)», №8239 «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо удосконалення механізму фінансового забезпечення лісової галузі)», №8240 «Про внесення змін до пункту 256.3 статті 256 Податкового кодексу України (щодо фінансового забезпечення лісової галузі)», №8241 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення ефективного ведення лісового господарства та посилення охорони лісів», №8242 «Про внесення змін до статті 39 Закону України «Про тваринний світ» (щодо охорони тваринного світу)», №8246 «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» (щодо фінансового забезпечення лісової галузі)».Всі знають той критичний стан, в якому опинилась лісогосподарська галузь, особливо з 2016 року, коли з держбюджету перестали фінансуватися заходи з ведення лісового та мисливського господарства. Це призвело до справді згубних наслідків – зупинені роботи з лісорозведення, створення захисних насаджень, полезахисних смуг; не здійснюється на належному рівні охорона лісу від незаконних рубок; фактично не проводяться заходи з охорони і захисту лісу від пожеж, шкідників та хвороб; не здійснюються лісовпорядні роботи; припинено вирощування посадкового матеріалу. З початку 2016 року і до сьогодні галузь залишили понад 2 тис висококваліфікованих фахівців.
Тож ми пропонуємо встановити, що фінансування Державного фонду розвитку лісового господарства відбуватиметься за рахунок надходження 60% рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів, а саме – деревини, заготовленої від рубок головного користування. Також пропонуємо додатково передбачити видатки спеціального фонду держбюджету за програмою «Ведення лісового і мисливського господарства, охорона і захист лісів в лісовому фонді». Ми розраховуємо, що у разі набрання чинності пропонованими нами змінами з 1 липня 2018 року надходження від рентної плати за деревину, заготовлену від рубок головного користування, становитимуть понад 170 млн грн. З 1 січня 2019 року надходження від ренти можуть становити понад 632 млн грн., що більшою мірою забезпечить потреби лісової галузі.
Якщо нарешті з’явиться необхідне фінансування, це дозволить проводити ефективну профілактику виникнення надзвичайних ситуацій у лісах, збільшувати їх площі, працювати над збереженням біорізноманіття та зменшенням загрози деградації земель, боротися з незаконними рубками.
Окрім того, законопроектом №8241 ми пропонуємо розмежувати функцію державної лісової охорони від господарської діяльності та визначити основні функції та повноваження лісової охорони власників лісів і постійних лісокористувачів.
Нагадаю, що в середині лютого Аграрний комітет провів виїзне засідання у Львові, присвячене саме проблемам лісової галузі. На ньому, окрім народних депутатів, були присутні представники Державного агентства лісових ресурсів та начальники управлінь лісового та мисливського господарства майже з усіх областей України. Боляче було слухати про ті реалії, з якими зіштовхнулася на даному етапі наша лісогосподарська галузь, тож ми як законодавці прийняли план дій щодо покращення ситуації в цьому секторі. Реєстрація перерахованих законопроектів – частина реалізації цього плану дій, будемо боротися за їх прийняття! Попереду багато роботи, але дуже хочеться сподіватися, що наші зусилля увінчаються успіхом. Інакше ми просто втратимо наше національне багатство – українські ліси.
Інфоіндустрія
Читайте нас у TelegramПов’язані теми: