21.02.2020
В Києві відкрився VIII Київський агрохімічний форум. Захід відбувається в «Науковому центрі превентивної токсикології, харчової та хімічної безпеки ім. академіка Л.І. Медведя МОЗ України». Створення хімічних продуктів, що не шкодять екології та здоров’ю, – основна тема форуму.
Подальший розвиток вітчизняного АПК не можливий без підтримки з боку науки, підкреслила Ольга Трофімцева, в.о. Міністра аграрної політики та продовольства України в 2019 році, у вступному слові. Вона закликала представників державних органів повернутися обличчям до науки та освіти. «Я намагалася закласти цю думку під час роботи в Міністерстві. Без потужної наукової бази не можливе формування повноцінного ланцюга в АПК. Держава повинна повернутися обличчям до науки та освіти. Все починається з науки, кадрів – зараз це тривожна проблема і для наукових установ, і для сільського господарства. Тільки системний підхід з боку держави і уряду дозволить розвивати сектор, і бути країною, яка виробляє багато аграрної продукції», – наголосила вона.
Досягти успіху вітчизняна наука зможе лише в співпраці з бізнесом, оскільки держава не в змозі забезпечити лабораторії дорогим обладнанням. «Потрібно підключати бізнес, щоб формувалися потужні наукові центри».
Вона додала, що потрібно розвивати вітчизняну селекцію і захищати власні наукові досягнення. «На форумі в рамках виставки «АгроВесна» було багато критики в бік вітчизняних наукових установ, зокрема селекційних інститутів. Проте у нас є сорти, які є успішними і потужними навіть порівняно з закордонними. Так, багато чого в плані вітчизняної селекції упущено. І це великий бізнес для іноземних компаній в Україні. Прикро, що українське насіння не може продаватися у Європі – це для мене приклад протекціонізму. Потрібно розвивати свою селекцію і залучати на це державні ресурси».
За кордоном до продукції з України величезна ступінь недовіри, оскільки в ній часто знаходять недозволені залишки пестицидів. До цього часто призводить надмірна дерегуляція та безконтрольне використання препаратів в приватному секторі. «На аграрному ринку велика кількість цивілізованих гравців, але вони просто не можуть донести інформацію про себе та свою продукцію», – відзначив Олександр Кравчук, заступник директора «Наукового центру превентивної токсикології, харчової та хімічної безпеки ім. академіка Л.І. Медведя МОЗ України».
ІА «Інфоіндустрія»
Читайте нас у Telegram