Держбюджет 2018: механізм розподілу коштів для тваринництва досі невідомий

Верховна Рада України ухвалила Державний бюджет на 2018 рік. Його аграрна частина передбачає 6,3 млрд грн на підтримку аграрного сектору, із яких 4 млрд грн. підуть на тваринницьку галузь. «На мою думку, головне, щоб ці кошти потрапили в першу чергу до дрібного та середнього товаровиробника, який їх найбільш потребує», – написав на своїй сторінці у Фейсбук народний депутат України Олег Кулініч.Однак депутат зауважив, що досі невідомо, яким буде механізм розподілу цієї підтримки. «Ми повинні розуміти, куди будуть іти кошти, як вони розподілятимуться, за якими напрямами та на що саме? Аби ми не отримали ситуацію, яка склалася у цьому році, коли багато середніх та дрібних підприємств не змогли скористатися державною підтримкою… Якщо ми говоримо саме про тваринництво, то першочерговими напрямками підтримки повинні стати розвиток племінної справи, реконструкція та відновлення тваринницьких ферм, а також закупівля для них відповідного обладнання. Бо дуже хочеться сподіватися, що 4 млрд грн. підтримки для тваринництва матимуть конкретні результати, які можна побачити на власні очі, а не просто прочитати про це в пресі!

Олег Кулініч задоволений, що була врахована його правка, вкрай важлива для аграріїв. Так, на державну підтримку розвитку хмелярства, закладення молодих садів, виноградників та ягідників у бюджеті на наступний рік передбачено 300 млн грн. Перераховані напрямки виробництва, наряду з тваринництвом, вимагають великих капіталовкладень і окупаються дуже довго, тому якраз на ці програми і потрібно в першу чергу спрямовувати кошти державної підтримки.

Депутат повідомив, що під час розгляду проекту Закону №7116 «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» запропонував на розгляд парламенту правку, згідно з якою вся підзаконна документація щодо розподілу державної підтримки галузі АПК повинна погоджуватися урядом з профільним Аграрним комітетом. «Це позиція не лише моя, а всього Аграрного комітету. Саме профільний комітет повинен відігравати координуючу роль у визначені напрямів державної підтримки. На жаль, правка не була проголосована, але будемо добиватися впровадження цього принципу в майбутньому».

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry