Два міфи про український чорнозем

 Під час  парламентських слухань, присвячених земельній реформі в Україні, які відбулися 21 грудня, Директор Національний наукового центру «Інститут грунтознавства та агрохімії імені О.Н. Соколовського» Святослав Балюк розвінчав два міфи про унікальність українських чорноземів.

Перший: площі українських чорноземів становлять 26 млн. га(у світі — 320 млн га), що становить не 20, і не 30%, а лише 8-9%. Другий — про виняткову родючість наших чорноземів. Це вже грунти з середнім рівнем родючості. За останніх 130 років вони втратили 30-40% гумусу. Сьогодні вміст поживних речовин в наших грунтах вдвічі нижчий, ніж у грунтах Західної Європи, де ера хімізації триває 150 років. Приблизно 15 млн га перебувають у деградованому стані. Через ці фактори АПК щороку недобирає на 20 млрд гривень продукції.

Науковець повідомив, що інститут спільно з Міністерством аграрної політики підготував проект закону «Про збереження грунтів та охорону їх родючості». Запропонував також затвердити Державну програму охорони грунтів, проект якої вже розроблений. Він послався на приклад США, де вже понад 80 років працює державна служба охорони грунтів, яка взяла на себе всю повноту відповідальності за стан грунтових ресурсів. Подібну службу слід створити і в Україні, — вважає вчений.

 Инфоиндустрия