Обсяги експорту українського часнику найвищі за останні 6 років

У 2016 року Україна імпортувала 3,2 тис. т часнику, що на 50% менше у порівнянні із 2015 та є найнижчим показником за останніх 8 років. Про це повідомляє Український клуб аграрного бізнесу(УКАБ). Основним постачальником цього продукту в Україну є Китай, частка якого у загальній структурі коливається від 86 до 100% залежно від року. Китай – найбільший гравець на світовому ринку часнику. Його частка становить більше 80% у структурі світового експорту.

Основною причиною зменшення імпортних поставок часнику є девальвація гривні по відношенню до долара, що робить імпортний часник менш доступним для українського споживача. Крім того, всередині країни зростає виробництво та зменшується потреба в імпортному продукті. Минулого року було вироблено 187,8 тис. тонн часнику, більше 99% якого виробляється у господарствах населення.

У 2016 році Україна експортувала 195 тонн часнику, що є найбільшим показником за останні 6 років. Основними ринками збуту української продукції є Білорусь (61%), Латвія (13%), Канада (11%). Середня ціна тонни часнику на експорт складає 1467 дол./т.

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry