Індекс цін на молочні продукти у світі зріс на 5%

Торги GDT 16 січня, показали чергове зростання Індексу цін на молочні продукти. Приріст був навіть вищим, ніж того чекали експерти — +4,9%. Така ситуація вже говорить про те, що це не ситуативна подія, а сигнал про стабілізацію ринку. Середня ціна тонни молочних продуктів склала 3310 дол., та майже досягла ціни вересня минулого року. Про це поінформували в аналітичному відділі Асоціації виробників молока (АВМ).

Головною причиною зростання цін експерти називають зростання попиту. В більшості за рахунок Китаю. Як відомо, торгівля між Новою Зеландією та Китаєм квотована. Тому постачальники намагаються, якомога швидше скористатися безмитною торгівлею. Січень традиційно демонструє сплеск імпорту молочних продуктів з боку Китаю.

Ще однією причиною зростання імпорту з боку Китаю, експерти називають, наближення Нового року. Тому запаси на святкування готують вже зараз. На фоні зростання попиту, пропозиція молочних продуктів знизилася — було законтрактовано близько 23,3 тис. т молочних продуктів.

Ціни зросли на всі біржові товари та особливо на масло — +8,8%, до 4897 дол./т. Суттєво зросла ціна на найближчий лютневий контракт — до 5025 дол./т (+2,6%). Після чого ціна буде опускатися з незначним приростом у квітні. Безводний молочний жир подорожчав на 2,2% — 6547 дол./т.

Ціна на основний біржовий продукт, сухе незбиране молоко, зросла на 5,1% — до 3010 дол./т. Наступний лютневий контракт подешевшав 1,6% — до 2962 дол./т. Після чого ціни підуть знову вверх. Найвища ціна була зафіксована на квітневий контракт — 3025 дол./т.

Ціна на СЗМ зросла ще більше — +6,5% — до 1818 дол./т. Лютневий контракт буде на 1,8% дорожчим. Максимальна ціна припадає на травень — 1923 дол./т. Ціна на Чеддер зросла на 5,2% та склала 3486 дол./т, казеїн додав у ціні 5,5% (4709 дол.). Лактоза не змінилася в ціні — 397 дол./т. Маслянкою цього разу не торгували.

Інфоіндустрія