Чи зможе індійський тендер викликати зниження ціни на азотні добрива в Україні

Компанія RCF (Індія), що закриває тендер на поставку 800 тис. тонн карбаміду в липні 2023 року отримала пропозиції на карбамід за цінами 279-284 дол. США/т, СІФ. Це нижче за очікування мінімум на 20 дол. США/т. Навіть в Єгипті та інших країнах Північної Африки ціни на FOB-порти були вищі. Тож, пропозиції з китайським та російським продуктом знову істотно впливають на світову кон’юнктуру ринку азотних добрив.

За таких умов, зниження ціни на карбамід на липень неминуче. Червень, як ми і прогнозували, не стане цікавим у торгівлі добривами, тоді як липень істотно оживить пропозиції виробників, та змусить постачальників поступатись ціною. Знову вітер змін дме з Азії.

Чого можна очікувати від європейський постачальників?

Саме європейські заводи задають тренд на нові ціни азотних добрив для Східної Європи, включно й для України. Ми бачимо, що ціни газу поступово знижуються та запаси газу в ПГС ЄС зростаються. На початку серпня кон’юнктура ринку газу покаже істотний надлишок, що зламає звичні очікування на осінь, тож ми можемо побачити зниження ціни на азотну групу.

Поки що всі заводи в Польщі, Болгарії та Литві, що постачали азотні добрива для України не квапляться ділити ціни на два, більше того, створюють всі передумови щодо стабілізації ціни на добрива. Наприклад, на цей час вже немає вільних добрив до середини липня для поставки з Болгарії в Україну.

В Україні газ дещо подорожчав у зв’язку із виходом Нафтогазу як покупця газ в ПГС . Здешевшали, згодом, дещо відновились у вартості азотні добрива, але чи будуть вони дорожчати в Україні надалі?

Інформаційна Агенція Інфоіндустрія вдало провела підсумкову весняну Агрохімічну конференцію в Умані, наразі готується потужний Агрохімічний Форум в Одесі, в готелі Марістелла, що пройде 7 вересня 2023 року. Вже на форумі лідери ринку зможуть поділитись з Вами своїми успіхами та надбаннями, ми зазирнемо за лаштунки 2024 року і зрозуміємо як поведе себе світовий ринок добрив і як відреагує Україна.

Читайте нас у Telegram

Підпишись на Infoindustry