Індія знову впливає на світовий ринок добрив

Індійська компанія IPL, до тендеру якої були прикуті погляди всього світового ринку добрив, нарешті оголосила перші результати тендеру від 20 жовтня 2023 року. Було надано 21 пропозицію з цінами від 400 дол. США/т, CFR. Загальний обсяг пропозиції склав 4 млн. тон. Компанія планує закупити 1,5 млн тон. На минулому тендері, що відбувся у вересні, Індія купила тільки 525 тис. тон саме за ціною 400,5 дол. США/т, CFR.

Експерти ринку не сподівались на те, що ціна буде вище 415-420 дол. США/т, але й ціни нижче 405 дол. США/т також не очікували. Варто зазначити, що обсяги заброньованої для Індії продукції повністю перекривають потребу.

Головне те, що попит азіатського рику карбаміду набагато нижчий за пропозицію, на фоні постійних намагань виробників піднімати ціни за рахунок скорочення пропозиції.

Дмитро Гордейчук, аналітик ІА Інфоіндустрія зазначає, що головна причина стрибкоподібного зниження ціни полягає в тому, що ринкові ціни карбаміду знижуються швидше ніж ціни на сировину: «Світова продовольча криза, що була спричинена війною в Україні призводить до дисбалансу особливо в зерновому секторі. Тож це неодмінно відображується на ринку добрив і нормалізація ринку може наступити лише в кінці 2024 – початку 2025 року, коли ринок отримує сталі тренди розвитку і логістичні ланцюжки будуть відновлені.

До цього часу треба визначитись який темп зниження ціни на добрива буде прийнятний для виробників з врахуванням іх витрат і швидкості обігу коштів у виробничому і продажному циклі. Добрива не можуть падати в ціні частіше ніж триває виробничий цикл. Це призводить до закриття заводів, як це відбулось в Саудівській Аравії».

Ці питання будуть підніматись на Вінницькому Агрохімічному Форумі 1-3 листопада 2023 року.

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Підпишись на Infoindustry