Існує загроза утворення льодяної кірки на посівах

Фітосанітарний стан сільськогосподарських рослин 21 грудня 2018 року.За даними проведеного моніторингу озимі культури та багаторічні трави знаходяться у стані зимового спокою, їхня перезимівля відбувається задовільно. Мінімальна температура на глибині вузла кущіння озимих та кореневої шийки багаторічних трав протягом підзвітного періоду не опускалась нижче 1-2 С морозу, що було значно вище критичних температур вимерзання для даного періоду. Однак, за умови збереження перепадів температур, існує загроза утворення льодяної кірки, яка може призвести до пошкодження посівів.
Посіви озимих зернових культур і ріпаку скрізь заселені мишоподібними гризунами, активний розвиток, міграція та шкідливість яких дещо стримується через зволоження ґрунту від короткочасних опадів у вигляді снігу та дощу різної інтенсивності. У посівах озимини у більшості регіонів заселеність гризунами становить 27-89%, за середньої чисельності 1-3, макс. 4 жилих колоній на гектарі (Луганська, Миколаївська обл.). Заселеність багаторічних трав, садів, неорних земель, лісосмуг відмічається на 100%, де гризуни мешкають в 2-4, в осередках Житомирської, Луганської, Одеської, до 6 жилих колоній на гектарі, в одній колонії по 4-8 жилих нір. В Херсонській області та інших південних регіонах, де негативний вплив погодних умов позначається в меншій мірі, мишоподібні гризуни продовжують повторно заселяти посіви озимих культур, які були уже оброблені, чисельність шкідника становить 30-40 нір на гектар. В розмноженні приймає участь 58% самиць, з 5-8 ембріонами кожна. У закритих стаціях мишоподібні гризуни виявлено повсюди. Значного збільшення чисельності їх за звітний період не спостерігалось. В зерносховищах по видовому складу переважає миша хатня. Інтенсивність подальшого розвитку та поширення, а також рівень їх шкідливості будуть визначатись насамперед, погодними умовами та ефективністю винищувальних заходів, які здійснюють через внесення в жилі нори дозволених до використання родентицидів.
Повсюди спеціалісти управлінь фітосанітарної безпеки в областях проводять обстеження зерносховищ та складських приміщень усіх форм власності на наявність комірних шкідників. Так, в окремих партіях продовольчого та фуражного зерна у Вінницькій, Волинській, Кіровоградській, Чернівецькій області виявлено горохового зерноїда, комірних довгоносиків, коротковусого борошноїда, борошняного кліща, за чисельності 1-3 екз. в 1 кг зерна, що вимагає його знезараження через фумігацію дозволеними препаратами для боротьби зі шкідниками запасів.
Огляд і аналіз овочевої продукції показав, що картопля мішаних сортів, яка зберігається насипом для продовольчих цілей уражена фітофторозом (0,5% за розвитку хвороби 1%), мокрою гниллю (0,5-1% за розвитку хвороби 1,5%), фомозом (1% за розвитку хвороби 3%). Столовий буряк уражений кагатною гниллю (2-3% коренеплодів, за розвитку хвороби 2-4%). Морква, яка зберігається насипом, уражена змішаною гниллю (2% корнеплодів, за розвитку хвороби 3%). Капуста, яка зберігається на стелажах, уражена сірою гниллю (3%, за розвитку хвороби 4%), слизистим бактеріозом (1% рослин за розвитку хвороби 2%). Власникам надано відповідні рекомендації. В господарствах здійснюється фітосанітарний нагляд за посівами озимих зернових та ріпаку.

Інфоіндустрія за матеріалами consumer.gov.ua

Читайте нас у Telegram

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry