Київський агрохімічний форум: питання зберігання та утилізації непридатних пестицидів залишається відкритим

Учасники V Київського агрохімічного форуму, який проводить 2-3 березня у столиці України компанія «Інфоіндустрія», обговорювали проблеми виробництва, постачання, використання та зберігання мінеральних добрив та засобів захисту рослин.

Зокрема, операторів ринку та аграріїв цікавило питання паспортизації складів хімічної продукції. Як пояснила представник Держпродспоживслужби Олена Григоренко,  лише у липні минулого року це відомство одержало відповідні повноваження щодо паспортизації складів хімічної продукції. Наразі затверджена нова форма паспорту. Для його одержання власники складів мають подати заявки до територіальних органів Держпродспоживслужби. Проте поки що він може видаватися лише центральним офісом. Однак підготовлено розпорядження голови, згідно з яким керівники територіальних органів їх заступники чи начальники управлінь також будуть наділені такими повноваженнями. Що робити в тому випадку, якщо закінчився термін дії дозвільних документів? Відповідь однозначна: має бути призначена державна санітарно-епідеміологічна експертиза тих приміщень, пояснила Олена Григоренко.

Вона також розповіла про ситуацію зі зберіганням та утилізацією непридатних пестицидів. Держпродспоживслужба разом з Мінекології та іншими відомствами створили інтерактивну карту небезпечних об’єктів. Їх близько півтисячі. Половина з них у непридатному стані. З’ясовано, що обсяги заборонених препаратів(категорія «А») становлять 2, 2 тис тонн, непридатних(категорія «Б» — 5,2 тися тонн, невідомих  (категорія «В») — 4, 8 тис тонн, тари і забрудненого  грунту — близько 156 тисяч тонн. Олена Григоренко наголосила, що це цифри оперативні, тобто досить приблизні і постійно корегуються. Посадовець зауважила, що розв’язання проблеми потребує спільних зусиль: держави, громадськості, бізнесу.

Інфоіндустрія