Клімат в Україні змінюється швидше, ніж загалом на планеті

Процес потепління клімату в Україні відбувається швидше, глобально на Землі. Якщо середньосвітове підвищення температури за постіндустріальний період на планеті складає 1,1 °C, то в Україні цей показник досяг майже 1,5 °C, а за останні десять років середня температура зросла майже на 2 °C.

Про це розказала Тетяна Адаменко, начальник відділу агрометеорології «Укргідрометцентру», під час виступу на V Міжнародній Конференції бобових культур «Ера після COVID-19» 25 вересня.

«Клімат України змінюється швидше, ніж глобальний. Середньосвітове підвищення температури за постіндустріальний період сьогодні на планеті складає 1,1 °C, в Україні – майже 1,5 ° C, а за останнє десятиліття – майже 2 ° C. Норма середньорічної температури в Україні всього 7,8 °C, але за останнє десятиліття температура склала 9,6 °C, а в 2019 році підвищилася середньорічна норма до 10,3 °C в середньому по Україні, тоді як 30 років тому такі температури були характерні тільки для південних областей. Тобто вся Україна за кліматичними показниками стала відповідати Південним областям, а Південні області стали ще теплішими», – прокоментувала фахівець.

В результаті глобального потепління до 2050 р на планеті можуть зникнути до половини рослин. Зараз температура підвищується настільки швидко, що рослини і тварини не встигають до цього адаптуватися.

Адаменко додала, що якщо загальна температура підвищиться на 2-4 °C, то деякі країни змушені будуть відмовитися від вирощування традиційних культур, як-то пшениця в Індії, чи кукурудзи в США. Це буде не доцільно. Загалом через підвищення посушливості світові площі під пшеницею та кукурудзою можуть скоротитися.

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry