Комунікація влади з пасічниками врятувала бджіл на Херсонщині

Херсонська область одна з небагатьох в Україні, що уникнула масової загибелі бджіл. Цього вдалося досягти завдяки активній комунікації між пасічниками та сільськими радами.

Про це розказав Олександр Паливода, директор Департаменту розвитку сільського господарства та зрошення Херсонської ОДА, в ефірі AgroFM.

Три роки тому на Херсонщині була створена Асоціація бджолярів, в кожному районі були сформовані первинні осередки. Були побудовані комунікаційні містки: Держава-Асоціація бджолярів-Асоціація фермерів. “Сумісними зусиллями була створена покрокова система дій для бджолярів. Вони повинні звернутися до сільського голови із оголошенням наміру про розміщення пасіки в певному регіоні. Сільський голова зв’язується з аграріями, які ведуть там діяльність. Таким чином усі знають, коли будуть обприскуватися поля. У такій системі бджолярі займають дуже важливий ланцюг, адже від них залежить майбутній врожай, тому кожен фермер має лише користь від сусідства пасік”, – пояснив експерт.

На Херсонщині тисячі осіб, які займаються бджільництвом в якості одноосібників. Вони також звертаються до сільських рад в разі переміщення пасіки. Реєстрацією таких пасічників опікується Держпродспоживслужба, що допомагає їм також забезпечувати всі ветеринарні заходи. “Зараз пасічникам буде вигідно реєструватися, ставати “білими” підприємцями, адже на кожну бджоло-сім’ю передбачена допомога”, – розказав Паливода.

Він додав, що Південь країни дуже сильно постраждав від засухи у березні-квітні. “300 тис га “згоріло” на Одещині, там на полях уже солома стоїть, без зерна. По Херсонщині зафіксовані втрати – близько 20 тис га. Зараз по кожному району збирається інформація про “списання” цих посівів.”

За словами Паливоди, урядом розробляється програма підтримки аграріїв Півдня України. Збитки по Херсонській області становлять близько 240 млн грн.

В той же час 320 тис га в області під зрошенням, тому Херсонщина буде з хлібом. “Посуха не страшна. Маємо 45 тис га краплинного зрошення, тому Україна і Херсонщина буде також з овочами та фруктами,” – зауважив експерт.

В області діє низка програм по підтримці зрошення, відновленню та побудові нових систем. Це дозволяло щороку переводити під зрошення 10-15 тис га.

В час криз дієвою допомогою аграріям може бути розвиток сільського зеленого туризму. В області вже створений маршрут – Соляна дорога, розробляється Дорога вина й смаку.

 

ІА “Інфоіндустрія”

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry