01.04.2020
Сільськогосподарський обслуговуючий кооператив «ОБЕРІГ-Агро», який створили учасники бойових дій на Донбасі з Миколаївської області, отримає допомогу від Канади на будівництво теплиці та лінії для брикетування.
Захисники України та члени родин загиблих воїнів з Доманівської та Мостівської ОТГ Миколаївської області об’єднались у кооператив, щоб заробляти на життя та мати можливість підтримувати родичів загиблих у війні на Донбасі. У створенні об’єднання їм допомогли консультанти Фонду «ЛАСКА», який у Миколаївській області є партнером Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва (UHBDP), що фінансується Міністерством міжнародних справ Канади, співфінансується та реалізується Менонітською Асоціацією Економічного Розвитку (MEDA).
А у березні 2020 року проект розвитку кооперативу «ОБЕРІГ-Агро» виграв грант та протягом цього року отримає грошові кошти від Манітобської ради з міжнародного співробітництва (MCIC), Канада. Грантовий проект також підтримує Менонітська Асоціація Економічного Розвитку (MEDA).
– Для нас будівництво теплиці та лінії для брикетування – це насамперед створення робочих місць, зайнятість мешканців району, впевненість у завтрашньому дні. Наш регіон достатньо кризисний, є великий дефіцит робочих місць, – каже керівник СОК «ОБЕРІГ-Агро» Володимир Федоренко. – Крім того, ми плануємо вирощувати томати, огірки та зелень, насищати місцевий ринок вітчизняною продукцією, бо зараз у нас на прилавках, не повірите, турецькі овочі.
До кооперативу входять 18 учасників та учасниць, 12 з яких – чоловіки-учасники бойових дій, з яких двоє мають інвалідність, і 6 жінок.
Члени кооперативу планують виробляти брикети для всіх видів твердопаливних котлів та пічних груп з відходів сільськогосподарського виробництва, вже існують попередні домовленості щодо придбання сировини. Брикети готові придбавати школи, дитячі садочки, медичні амбулаторії. Частину готової продукції члени кооперативу планують передавати сім’ям загиблих добровольців та учасникам бойових дій.
– Проект спрямований на надання життєздатних варіантів бізнесу та нарощування економічного потенціалу учасників кооперативу та їх родин, поки вони не стануть на ноги, – пояснює цілі проекту, його координатор Володимир Терновський.
Місцева влада, коли дізналась про очікувану підтримку з канадського боку, також вирішила підтримати СОК.
– Такий проект дуже актуальний для нашого регіону, бо ми знаходимося далеко від трас, у районі немає великого виробництва, наша територія відноситься до зони ризикованого землеробства, – каже заступник Доманівського селищного голови Доманівської ОТГ Віктор Власюк.
Грантовий проект в Україні супроводжуватимуть спеціалісти Фонду «ЛАСКА».
MEDA – міжнародна організація економічного розвитку, місією якої є створення бізнес-рішень для бідності. Заснована в 1953 р. групою підприємців-менонітів, співпрацює з людьми, які живуть у бідності, сприяє започаткуванню, розвитку та підтримці малого та середнього бізнесу в регіонах, що розвиваються та по всьому світу.
MCIC – міжнародна організація, що підтримує Цілі сталого розвитку. Заснована в 1974 році у Вінніпезі, Манітоба, вона являє собою коаліцію з більш ніж сорока організацій, які займаються фінансуванням та сприянням міжнародного розвитку.
Інфоіндустрія за матеріалами uhbdp.org
Читайте нас у Telegram