Косити перезволожену зелену масу економічно не доцільно

Вологість зеленої маси – ключовий фактор зберігання кормів. Будь-який корм (кукурудза, жито, тритікале, костриця, люцерна та ін.) з вологістю вище 70% згниє за будь-якої технології зберігання (кургани, траншеї, рукава чи рулони).

Про це розказав Володимир Мірненко, брендменеджер Pöttinger, на своїй сторінці у Фейсбук. Зелену масу з високою вологістю може врятувати хімічний консервант. Так, з вологістю 65-70% більше одного місяця буде зберігатися кукурудзяний силос, лугові трави з високим вмістом цукрів, озимі злаки в фазі молочно-воскової стиглості та люцерна в фазі цвітіння. “Всі корма з низьким вмістом енергії та високим вмістом протеїну (як то люцерна в бутонізації чи озимі злаки в прапірцевому листу) будуть зберігатися без утворення масляної кислоти лише за умови прив’ялення до 60-65%. З вологістю нижче 60% варто гратися лише за умови дуже якісно налагодженої системи розгортання та трамбування на траншеї, або коли Ви маєте якісний рулонний прес”, – розказав Мірненко.

Він наголосив, що фаза розвитку трави важливіше за врожай. Заготівля в оптимальну фазу не дає найвищого виходу тонн з гектару, проте корм заготовлений в оптимальну фазу дає найбільший вихід молока з гектару, що важливіше.

Проте якщо на оптимальну фазу припадає тиждень дощів, не варто починати укіс. “Корм, забраний в неоптимальну фазу, але добре прив’ялений – це корм. І ним можна годувати, і з нього можна доїти. Корм, забраний в оптимальну фазу, але вологим – це гниль”, – пояснив він.

Краще не починати укіс, якщо обіцяють менше 4 днів без дощу, радить спеціаліст. В перший день від дощу косити не варто, бо поле і трава будуть ще просихати. “За нормальної погоди в свіжескошеній люцерні 85% вологи. На перший день після затяжних дощів може бути 89-91%. Це майже огірки, така маса сохне довго і неохоче. Краще дати люцерні постояти не скошеною один день під сонцем та знизити свою вологість до 85%. В другий день ти скосиш, третій – прив’ялюватиметься, а четвертий – підбиратиметься. От і виходить, що вікно між дощами має бути як мінімум в 4 дні”, – додав Володимир Мірненко.

 

ІА “Інфоіндустрія”

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry