Криза на заводі Пулави в Польщі може торкнутись і України

Профспілкові діячі Zakłady Azotowe Puławy зустрілися з парламентаріями Громадянської коаліції Польщі. Завод, що дає роботу 3,5 тис людей стикається з величезними проблемами. Депутати попросили про втручання Вищу контрольну палату.

Заклади Азотове Пулави – один з найбільших виробників азотних добрив в Польщі та абсолютний лідер по поставках азотних добрив в Україну. За даними Інформаційної Агенції Інфоіндустрія, “Пулави” в 1 кварталі 2023 року охопили 4% ринку добрив в Україні та 8% імпорту всіх видів азотних добрив в Україні. При цьому, частка ринку України, що займає виробник за останні місяці зростала.

Криза дорогої сировини торкнулась Закладів в Пулавах досить відчутно. Ще влітку 2022 року завод зупинив виробництво на лініях «Меламін» та «Меламін I»I, вже 10 березня поточного року було призупинено роботу установки «Меламін III» і виробництво «Капролактаму», пояснюючи це поглибленням негативної ситуації попиту та пропозиції на ринку.

Кілька днів тому заступник міністра державного майна Польщі Кароль Рабенда пояснив, що фінансовий стан Grupa Azoty Puławy є стабільним, а зайнятість залишається в межах норми. Він додав, що виробництво капролактаму та меламіну призупинено лише тимчасово. Профспілки дотримуються іншої думки.

Як повідомили представники профспілок під час зустрічі в четвер у Сеймі, вони вже більше року намагаються довести до влади про ситуацію на Zakłady Azotowe Puławy. Проблема в тому, що їх ніхто не хоче слухати. Як вони самі зазначають, це може бути пов’язано з постійними змінами керівництва. Шість різних людей обіймали посаду президента за останні вісім років.

Зараз президентом азотного заводу є голова колишнього політичного кабінету прем’єр-міністра Яцека Сасіна, – пояснив депутат Міхал Кравчик під час прес-конференції, що відбулася в четвер у Сеймі.

За його словами, через відсутність реакції на звернення і протести настав час перенести дискусію про азотні заводи в зали парламенту.

Депутати Громадської коаліції запросили на зустріч профспілкових діячів Zakłady Azotowe в Пулавах, представників місцевої влади та прем’єр-міністра Яцека Сасіна. Останній не знайшов вільного часу, однак делегував чиновників.

Як повідомив Кравчик, Держмайно проситиме голову цього комітету організувати спеціальну нараду щодо ситуації на Zakłady Azotowe. А також будуть ініційовані перевірки заводу.

Під час засідання профспілки поінформували депутатів про становище заводу внаслідок «невдалої консолідації з Grupa Azoty». Він нагадав про закриття установок з виробництва меламіну та капролактаму, а також зазначив, що установки з виробництва добрив працюють з мінімальним навантаженням. Пан Кравчик також згадав складну ситуацію на ринку добрив, від якої постраждали не лише виробники, а й аграрії.

– У результаті минулорічної спекуляції деякі з них закупили карбаміду аж на 7 тисяч. за тонну, а згодом подешевшав до 2 тис. і менше, сказав він. – Ми також повідомили депутатів про загрозу громадській безпеці, спричинену накопиченням хімікатів на підприємствах.

Він додав, що ця загроза також стосується Варшави та долини Вісли, жителі якої піддаються можливому отруєнню через напрямок вітру!?

Профспілки також звернули увагу на те, що на заводі з молодими працівниками не продовжують відразу контракти.

– На роботу беруть людей по партійній лінії, на високооплачувані посади не продовжують контракти за 4 тисячі. злотих брутто – кажуть профспілки.

За даними ІА Інфоіндустрія завод Grupa Azotowa Pulawy в 1 кварталі 2023 року поставив в Україну 38,9 тис. тон добрив, з яких 14 тис. тон – аміачна селітра. За 2022 рік завод з Пулави поставив в Україну 42,8 тис. тонн добрив.

Інфоіндустрія, за матеріалами Farmer.pl

Читайте нас у Telegram

Підпишись на Infoindustry