Лісове виробництво – нова ринкова ніша для виробників добрив та ЗЗР

Виробники ЗЗР та добрив «заходять» в українське лісове виробництво – долучаються до інтенсивної технології вирощування саджанців лісових порід. Новітні технології вирощування посадматеріалу лісових порід із закритою кореневою системою із застосуванням препаратів, що стимулюють ріст саджанців, продемонстрували у ДП «Чортківське лісове господарство», Тернопільська обл. Господарство звернулося до різних виробників ЗЗР та добрив, щоб провести досліди по інтенсивному вирощуванню сіянців, – і більше 20 українських компаній надали препарати, передає ІА Інфоіндустрія.

Серед компаній, що взяли участь у дослідах: БТУ-Центр, «Терра-Тарса Україна», «Ензим-Агро», Ukravit, Yara, ТД «Кіссон», «Самміт-Агро», «НВО Агросвіт» та ін.

В рамках експерименту інженери господарства заклали ряд касет із сіянцями дуба звичайного та модрини європейської. Сформовані клонові та родинні плантації. Рослини вирощують у теплиці без підігріву. Насіння обробляється стимуляторами росту, проводиться термотерапія, застосовується міцелій. Жолуді висаджуються у касети із субстратом литовського виробництва, використовується препарати по догляду та підживленню. Зараз у теплиці можна побачити 1-1,5 місячні дубки та ялинки.

«Застосування біологічних препаратів при вирощуванні лісових саджанців – це новий і цікавий для нас досвід, і ми одразу відгукнулися на пропозицію лісгоспу. Результати нас порадували, співпрацю будемо продовжувати», – розказав Володимир Сіленко, агроном-консультант з питань з питань садівництва БТУ-Центр.

Перевага технології вирощування із закритою кореневою системою у тому, що такі сіянці можна висаджувати з ранньої весни до пізньої осені, а також високій приживлюваності – близько 95%.

«Лісорозведення в Україні поки що проводиться старими, «допотопними» методами. Без живлення мінеральними речовинами та захисту від хвороб і шкідників виростити якісний сіянець не можливо, тому вирішили залучити компанії, що давно працюють в аграрній сфері. Біологія вирощування сільськогосподарських культур є спорідненою з біологією вирощування лісових культур», – розказав Василь Фреяк, директор ДП «Чортківське лісове господарство». Він додав, що використання сучасних гербіцидів, добрив для позакореневого живлення дозволить зменшити кількість ручної праці під час культивування саджанців.

Основне завдання інтенсивної технології – дати дубу потужний старт, щоб він зміг обігнати бур’яни. «Потрібно виростити дуб, щоб він дав швидкий ріст – 1-1,5 м за рік», – пояснив Ігор Аксенчук, головний інженер господарства.

За допомогою автоматизованої лінії висадки насіння в касети, за рік лісгосп зможе продукувати до 1,5 млн. сіянців. Це повністю забезпечить потреби області, також частину саджанців господарство зможе надавати лісгоспам інших областей. Собівартість одного сіянця – 2-3 грн.

Світлана Цибульська, ІА «Інфоіндустрія»

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry