05.03.2019
Учасники VII Агрохімічного форуму відвідали R&D центр компанії MAS Seeds, розташований на базі агрохолдингу Агро-Регіон. Із роботою компанії та центру ознайомили їхні працівники – фінансовий директор Олена Кондратенко, менеджер з експериментального вирощування гібридів Ігор Пархоменко, менеджер з продукту Костянтин Головашич.
Українська філія є найбільшою закордонною філією MAS Seeds. За останні чотири роки тут вдалося створити потужну продуктову лінійку гібридів кукурудзи та соняшнику, адаптовану до потреб українських аграріїв та всіх ґрунтово-кліматичних умов України. Одне з сучасних творінь компанії гібрид МAS 91.G, що є першим продуктом спеціальної селекційної програми з отримання нової генерації гібридів соняшнику. Завдання програми – створення гібридів соняшнику з надзвичайно високою толерантністю до нових агресивних рас вовчка соняшникового в поєднанні з дуже високим рівнем адаптації до умов вирощування та стабільної урожайності в дуже посушливій степовій зоні України. Новинками сезону 2018 року також стали гібриди кукурудзи МAS 10.А (ФАО180), МAS 20.А (ФАО 230), МAS 24.C (ФАО 260), МAS 30.M (ФАО 310). Гібриди соняшнику – МAS 87.A, MAS 91.G та MAS 93.CP.
Сьогодні MAS Seeds займає 3% ринку насіння кукурудзи і соняшнику, проте амбіції в тому, щоб зайняти до 10% ринку України за вісім наступних років.
Компанія дуже добре представлена в сегменті гібридів соняшнику придатних до використання у виробничих системах Clearfield® та Clearfield® Plus. Добре себе зарекомендував гібрид Мас 85.SU, перевага якого є толерантність до діючої речовини трибенурон-метилу.
В селекції кукурудзи компанія фокусується на ті групи стиглості, які є актуальними для кліматичних умов України, зокрема на середньоранні зубовидні, як МAS 30.M (ФАО 310). Саме ця селекційна програма керується з R&D центру у Бориспільському районі. В Україні 2000 га зайнято ділянками з вирощування насіння кукурудзи, соняшнику – 1500 га.
Компанія має 8 R&D центрів у Європі, два з яких в Україні. Загалом в R&D працює понад 120 агрономів-дослідників та технічних працівників. Загально в компанії нараховується близько 230 дослідних локацій, де висіяно понад 300 000 ділянок. До мережі дослідних полів для тестування гібридів в Україні входить 9 полів, та 6 полів з експериментального виробництва.
Як побудований R&D процес? Спочатку відбувається селекція, розповідав Ігор Пархоменко, тобто схрещення ліній та відбір необхідних комбінацій, в результаті чого створюються нові батьківські компоненти. Паралельно досліджується їх гібридний потенціал: обрані лінії схрещуються з лініями-тестерами, а отримані гібриди тестуються на дослідних ділянках. В результаті відбираються найкращі батьківські лінії та гібриди, які потрапляють на державну реєстрацію, щоб згодом з’явитись у продажу. Загалом процес від першого схрещування до появи в держреєстрі займає близько 11 років.
Інфоіндустрія
Читайте нас у TelegramПов’язані теми: