ОПЗ зупиняє свою роботу через припинення поставок дорогого газу

АТ «ОПЗ» повідомляє, що у зв'язку з підняттям ціни на природний газ, компанія вимушена зупинити свою роботу.

ОПЗ є одним із найбільших хімічних заводів України і великим споживачем природного газу, який завод використовує, як основну сировину для виробництва аміаку та карбаміду. Середньодобове споживання газу підприємством складає близько 2 млн куб м.

На початку 2019 року ОПЗ відновив роботу свого заводу після річного простою. Був украдений договір на поставку газу за давальницькою схемою з ТОВ «Агро Газ Трейдінг» (АГТ). З початку роботи АГТ поставило для ОПЗ майже 1,4 млрд куб м природного газу.

За два роки роботи на потужностях ОПЗ було виготовлено 1,62 млн т карбаміду і 175,2 тис. т аміаку. Понад 90% продукції виробництва ОПЗ було відправлено на експорт. У топ-5 найбільших споживачів карбаміду увійшли Індія, Італія, Туреччина, Мексика і Танзанія. Водночас найбільшими імпортерами аміаку стали Туреччина, Греція та Болгарія.

З 1 листопада 2021 року АТ «ОПЗ» планує почати роботу за давальницьким контрактом з новою компанією, яка виграла конкурс у липні 2021 року. Період у 5 тижнів, що триватиме між припиненням постачання газу за контрактом з «Агро Газ Трейдинг» та запуском постачання сировини за новим контрактом з компанією «DACHEX SHIPPING PTE. LTD», менеджмент заводу витратить на проведення щорічного попереджувального ремонту обладнання підприємства, що згідно з графіком попередньо мав розпочатися у жовтні.

 

Інфоіндустрія за матеріалами opz та expro