На Херсонщині триває Міжнародний інвестиційний форум

Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко привітав учасників Міжнародного інвестиційного форуму «Південна стратегія розвитку», який триватиме 10-11 червня у Херсонській області.

Форум відбувається під патронатом Президента України Володимира Зеленського. Ініційований ГО “Південна стратегія розвитку” та проводиться за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), пише ІА «Інфоіндустрія» з посиланням на прес-службу МінАПК.

«Сьогодні в Україні відбулася історична трансформація меліоративної системи – створено Державне агентство з меліорації та рибного господарства і відновлення меліоративної галузі стає національним проектом до 2024 року. Цьогоріч розпочинається реалізація пілотного проекту на Півдні України. Над відновленням зрошувальних систем працюватимуть Одеська, Херсонська, Миколаївська та Запорізька області», — заначив Роман Лещенко.

Міністр назвав стратегічним завданням для міністерства –  відродити та інтегрувати повноцінну меліорацію в аграрну політику країни. А основна ціль – поруч із земельною реформою синхронізувати реалізації  іригаційної реформи з презентацією відповідної дорожньої карт та всього пакету відповідних законодавчих актів.

Мінагрополітики, як заначив під час виступу Роман Лещенко, займатиметься крупною інфраструктурою — підготовкою, очищенням каналів та їхньою розбудовою. А місцева влада та приватний капітал будуть уже приєднуватися до системи і самостійно забезпечувати зрошення і меліорацію у себе на полях. Це дасть можливість вибудовувати довгострокову стратегію для всіх — і держави, і аграріїв.

Роман Лещенко наголосив, що у цьому році потрібно забезпечити своєчасну подачу води для поливу, у тому числі й шляхом формування об’єктивних тарифів на воду для водокористувачів. Він додав, що Херсонщина на сьогодні є ключовим регіоном в системі зрошення України. Саме тут використовуються всі види зрошення – від магістральних і розподільчих каналів до крапельного.

На форумі обговорювалися питання розвитку інфраструктурних об’єктів півдня країни. Учасники заходу наголосили, інфраструктура, пeрш за всe, об’єднує країну. Як приклад, нeщодавно, впeршe в історії України, очільники трьох областeй прийняли спільний план трансадміністративного співробітництва для спільного вирішeння проблeм, які об’єднують кожeн рeгіон Півдня України.

Плeнарна сeкція пeршого дня форуму має назву “Випeрeджальна стратeгія розвитку Півдня України від Маріуполя до Ізмаїлу”. А вжe завтра, 11 чeрвня, обговорять “Eкономічну бeзпeку та міжнародну співпрацю у Причорномор’ї та Приазов’ї”.

На форумі презентують програми випереджального розвитку південних регіонів. Керівництво міжнародних місій в Україні (UNDP, USAID), чисельних дипломатичних представництв та міжнародних фінансових організацій (EBRD, World Bank Group, Egis) є безпосередніми учасниками Форуму.  Понад 120 керівників місцевого самоврядування Півдня України від Маріуполя до Ізмаїлу також зареєструвалися для участі.

Захід складається з 2-х пленарних засідань та 12-ти секцій, кожна з яких стане малим галузевим форумом. Спікерами є більше сотні осіб.

 

Інфоіндустрія