Юрій Демцюра: «На полях все ожило і засміялось»

Більшість господарств Київщини завершили збирання ранніх зернових. Дива не сталося: урожайність значно нижча від минулорічної. Керівник ТОВ «Агрофірма «Хліб України», що в Тетіївському районі, Юрій Демцюра, в інтерв’ю радіо Agro FM розповів, що холодна весна та засуха свою чорну справу зробили, окрім цього була дуже сухою торішня осінь, а тому озимина увійшла в зиму, не розкущившись.

Якщо торік господарство зібрало в середньому по сім тонн пшениці з гектара, то в цьогоріч – по п’ять тонн, озимого ячменю відповідно – по 72 ц/га та  45 ц/га, ярий ячмінь показав на рівні минулого року 64 ц/га. «Але дякувати Богу й за це, – говорить керівник. –  Але нам, аграріям, за таких умов буде важко думати про якийсь розвиток. Сьогодні вже почали сіяти ріпак, тобто фактично почалася посівна під урожай 2018 року. Ми плануємо трохи зменшити площі під озимою пшеницею, бо рік у рік не можемо досягти високої рентабельності на цій культурі, будемо більше виділяти площі на кукурудзу. Техніки у нас вистачає, ще й послуги з обмолоту та інших робіт надаємо господарствам, які її потребують. Зараз наші комбайни вже працюють в Рівненській області. Користуючись нагодою, хочу подякувати за сумлінну працю своєму колективу, люди зробили все від них можливе, щоб вчасно і з мінімальними втратами зібрати врожай. Особливо хочу відзначити головного агронома Олександра Вовка, комбайнерів Андрія Куксу, Юрія Романюка».

Керівник повідомив, що в господарстві днями випав золотий дощ – 35 мм.  «А тому на полях все ожило і засміялося, через те ми й почали посівну, щоб вхопити вологу та отримати сходи ріпаку», – підсумував Юрій Демцюра.

Інфоіндустрія