15.12.2018
Захисні заходи залишаються актуальними у вищезазначених та інших областях, де варто продовжувати відслідковувати чисельність та шкідливість гризунів і за наявності порогової кількості (3-5 жилих колоній на гектар) здійснювати винищувальні заходи через внесення в жилі нори дозволених до використання родентицидів.
В цілому на переважній території країни чисельність мишоподібних гризунів стабілізувалась, що обумовлено слабкою інтенсивністю міграції та практично повним припиненням розмноженням, яке в гризунів відбувається за середньодобової температури вище +5ºС. Лише подекуди в південних та центральних регіонах відмічається підвищена кількість гризунів, через що господарники змушені проводити повторні захисні міроприємства.
На 20-72% посівів озимих зернових та ріпаку нараховується 1-3, макс. 4 жилих колоній на гектар (осередки Запорізької обл.). Багаторічні трави, сади, неорні землі заселені на 20-86, макс. 100% за чисельності 2-5, в осередках Волинської, Житомирської, Запорізької, Івано-Франківської, Рівненської, Херсонської областей до 5-7, Чернівецької до 9 жилих колоній на гектарі.
У закритих стаціях мишоподібні гризуни знайдені повсюди. В зерносховищах процент попадання в пастки становить 1%, в продовольчих складах – 2%. По видовому складу переважає миша хатня. Боротьба з гризунами в закритих стаціях проводиться пастковим методом, природними ворогами та розкладанням отруєних принад.
Інфоіндустрія за матеріалами consumer.gov.ua
Читайте нас у TelegramПов’язані теми: