На Сєвєродонецькому «Азоті» зріс випуск мінеральних добрив на 61%

За 6 місяців 2021 року Сєвєродонецький «Азот», що входить до групи підприємств азотного бізнесу Group DF, випустив 534,7 тис. тонн мінеральних добрив. Зокрема, підприємством випущено 226,67 тис. тонн аміачної селітри, 236,55 тис. тонн карбаміду, 1,27 тис. тонн аміаку водного технічного, 70,21 тис. тонн карбамідо-аміачної суміші (див. таблицю 1).

Також на підприємстві вироблено 355,54 тис. тонн аміаку (проміжний продукт, який використовується для виробництва інших азотних добрив), 5,32 тис. тонн діоксиду вуглецю рідкого, 82,39 тис. метрів куб. кисню медичного газоподібного в балонах.

«Ми досягли 61% зростання за пів року. Це плановий результат, який повністю відповідає затвердженій стратегії азотного бізнесу Group DF. У підприємство вкладаються великі капітальні інвестиції, ми зростаємо й поступово виходимо з кризи. Відновлення повного циклу з випуску мінеральних добрив у березні минулого року дало можливість запустити основні виробничі майданчики. Зараз ми вже бачимо результат», – зазначив Валентин Голубєв, заступник Голови Правління ПрАТ «СЄВЄРОДОНЕЦЬКЕ ОБ’ЄДНАННЯ АЗОТ».

Керівник підкреслив, що навантаження потужностей і формування продуктового ряду відбувається пропорційно попиту, проте завантажити підприємство на 100% не дає значний імпорт добрив з таких країн, як Білорусь, Литва, Польща і Грузія.

«На жаль, Україна зовсім не ефективно і не дуже вміло захищає свої ринки добрив. Дуже дивною виглядає ситуація, коли в Україну ще їдуть білоруські добрива, причому їдуть за демпінговими цінами. Це б’є по українських виробниках. Де-факто через санкції білоруські добрива вже не приймають європейські країни, проте імпорт білоруських добрив в Україну зріс у травні майже втричі. На жаль, наші кордони залишаються відкритими. Це результат лобізму, коли начисто ігноруються інтереси національних виробників, а продавлюються інтереси зарубіжних виробників. Результат – мінус 3,5 млрд. доларів у платіжному балансі країни», – підкреслив В.Голубєв.

З моменту відновлення повного циклу випуску мінеральних добрив навесні 2020 року на Сєвєродонецькому «Азоті» планомірно збільшується завантаження технологічних виробництв. Восени 2020 року було пущено в роботу одне відділення цеху виробництва карбаміду-2, у березні 2021 року, після багаторічного простою, відновив роботу цех виробництва аміаку 1-Б.

Обсяг капітальних інвестицій в Сєверодонецький «Азот» у 2020 році склав 101,04 млн грн. Значну частину вкладених коштів було спрямовано на відновлення роботи технологічного обладнання та комунікацій цехів виробництва аміаку й карбаміду.

За 6 місяців 2020 року було випущено 330,78 тис. тонн добрив. Зокрема, вироблено 192,07 тис. тонн аміачної селітри, 122,58 тис. тонн карбаміду, 3,3 тис. тонн аміаку водного технічного, 12,83 тис. тонн КАС. Крім того, випущено 153,11 тис. тонн аміаку (проміжного продукту).

Всього у 2020 році підприємство випустило 843,16 тис. тонн мінеральних добрив, зокрема, 444,38 тис. тонн аміачної селітри, 352,04 тис. тонн карбаміду, 4,42 тис. тонн аміаку водного технічного, 42,32 тис. тонн КАС.

За материалами Group DF International

Читайте нас у Telegram

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry