22.12.2020
Частину українських земель, що мають ухил більше 3 відсотків, потрібно законсервувати, вважає Ігор Яцук, виконуючий обов’язки генерального директора Інституту охорони ґрунтів. Це пов’язане з необхідністю запобігання поширенню ерозії на землях сільськогосподарського призначення.
На сільськогосподарських землях спостерігається значне поширення явища ерозії, повідомляє видання Mizez.
Так, водну ерозію виявлено на 22%, а вітрову – на 40 відсотках. Щоб вирішити дану проблему, в Інституті охорони ґрунтів створюють так звану стратегію нульової деградації. Науковці визначать показники, за якими будуть моніторити стан грунтів. Такі показники повинні відповідати європейським. Найбільш складним у цьому відношенні є показник родючості. Пов’язано це з тим, що для деяких європейських регіонів ключовим показником є вміст органічного вуглецю. Для українських земель ним є гумус.
Ще одним важливим показником моніторингу є оцифрування отриманих даних. Наразі в Інституті охорони ґрунтів займаються створенням платформи для такого оцифрування.
Починаючи із 7 грудня, в Інституті почали процес передачі оцифровних даних Держгеокадастру. Вони складаються з інформації, яку було отримано упродовж 5-річного туру обстеження українських земель. Таким чином, згодом на сайті Держгеокадастру можна буде знайти дані щодо агрохімічного стану ґрунтів.
Інфоіндустрія
Читайте нас у TelegramПов’язані теми: