На українських ягідниках можна заробити більше, ніж у Польщі

Лише з 2014 року в Чернігівській області почалося зростання плодоягідних насаджень і нині вони займають 3,7 тисячі гектарів. Це становить лише 0,7 відсотка загальнодержавної цифри, і практично 90 відсотків плодів та ягід вирощують не в сільськогосподарських підприємствах області, а у приватних господарствахю.Зазначається, що держава частково компенсує фермерам вартість саджанців. Проте переорієнтування з традиційної для краю картоплі на сади і ягідники йде важко. Причин кілька – хоча б та, що картопля дає віддачу того самого року, а яблуневий сад – хіба на третій-четвертий рік. Проте ягідники дають заробіток уже наступного року.

“Ягідники – це швидке створення високооплачуваних робочих місць. А картопля сьогодні – збиткова”, – переконаний директор фермерського господарства “Ніжинагроінвест” Андрій Білий.

На його переконання, українці даремно їдуть заробляти на ягодах у Польщу, адже в їхньому господарстві можна отримати навіть більше.

“У Польщі треба працювати з 6-ї ранку і до 9-ї вечора. І норма там – 80 кілограмів щодня. А ми платили по 7 гривень за кілограм і були такі, що після 15-ї години вже працювати не хотіли”, – каже Андрій Білий.

Проте переорієнтація навіть однієї-двох сімей у кожному селі з картоплі на ягоди чи яблука/груші різко змінить і ринок садовини, і навколишню природу.

Для прикладу “Ніжинагроінвест” спільно з Ніжинським аграрним інститутом заклали 2,5 гектара малини і майже гектар полуниці – щоб і навчати студентів, і їх самих по-доброму провокувати на цей потрібний і вигідний “фронт робіт”. 

ІЦ УАК 

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry