На українських полях прогресують хвороби

Агрокліматичні (перепади добових температур повітря, випадання опадів) умови звітного періоду були сприятливими для розвитку хвороб.За існуючих гідротермічних умов спостерігається прогресування хвороб озимих і ярих колосових культур, яке стримується захисними міроприємствами через обприскування посівів фунгіцидами. У посівах озимих найбільшого поширення набули септоріоз, борошниста роса, якими на 5-39, макс. 57% обстежених площ уражено 2-10, осередково від 15 до 39% (Київська, Херсонська обл.) рослин. Подекуди гельмінтоспоріозом, іншими плямистостями, бурою листковою іржею, кореневими гнилями охоплено 1-6, макс. 10% рослин. На 5-20% обстежених площ ярого ячменю борошнистою росою, гельмінтоспоріозом, темно-бурою плямистістю уражено 1-5% рослин.
Оздоровлюють посіви під час виходу рослин у трубку за інтенсивності ураження плямистостями 1%, септоріозом листя 5% через обприскування відповідними фунгіцидами. Вибір препаратів здійснюється з огляду на спектр захисної дії їх та домінуючу хворобу.

В господарствах Івано-Франківської, Луганської областей до 5% рослин уражено бурою плямистістю.

В південних областях у приватному секторі на цибулі виявлено розвиток пероноспорозу.

Набувають поширення борошниста роса та парша на яблуні, кучерявість листків персика. Зокрема, період тривалого зволоження на фоні понижених температур негативно вплинув на розвиток кісточкових порід та сприяв їх ураженню моніліозом. Ним охоплено 5-15% пагонів на абрикосі, 4-10% пагонів на вишні та 10-35% квіток на черешні.

В Одеської області на виноградниках продовжується розвиток мілдью.

Інфоіндустрія за матеріалами consumer.gov.ua

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry