На зберігання пального сільгоспвиробникам потрібна ліцензія

З 01.07.2019 року усі сільгоспвиробники, які мають ємності для зберігання пального, повинні отримати ліцензію на право його зберігання. Про це йдеться у повідомленні Аграрного союзу України. Для отримання ліцензії потрібно буде подати до органу ДФС за місцем зберігання пального заяву довільної форми та:• документи, що підтверджують право власності або право користування земельною ділянкою.
В АСУ вважають, що це може бути витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, в якому зареєстровано права на земельну ділянку, на якій розташований об’єкт зберігання пального. До нього можна додати схематичний план земельної ділянки, з якого видно, де саме знаходиться місце зберігання пального.
• акт вводу в експлуатацію об’єкта зберігання або інший документ наведений в ч. 37 ст. 15 Закону № 481. Якщо право власності на об’єкт нерухомого майна виникло до 01.01.2014 р., то до 01.01.2022 р. для отримання ліцензії можна подати лише копії документів, що підтверджують право власності на такий об’єкт.
А якщо об’єкт не є нерухомістю, то, підтвердженням вводу в експлуатацію буде акт введення в експлуатацію основних засобів за формою затвердженою Наказом Мінфіну від 13.09.2016 р. № 818.
• дозвіл на початок виконання робіт підвищеної небезпеки та початок експлуатації (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.
Він видається органами Держпраці за місцем державної реєстрації підприємства на підставі заяви та висновку експертизи стану охорони праці та безпеки промислового виробництва суб’єкта господарювання під час виконання заявлених робіт. (п. 9 Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, затвердженого Постановою КМУ від 26.10.2011 р. № 1107, далі – Порядок № 1107).
Експертизу проводить тільки уповноважені експертно-технічні організації.
• документації з охорони праці (результати атестації робочих місць, допуски до роботи з небезпечними речовинами, копії наказів, інструкцій, положень із питань охорони праці, документів про проходження працівниками навчання з питань охорони праці тощо);
• копії експлуатаційних документів на ємності (резервуари тощо) (технічні паспорти, інструкції з експлуатації, технічні умови, результати діагностування тощо).
Сільгосппідприємство несе відповідальність за достовірність даних у заяві на отримання ліцензії та доданих до неї документах.
Штраф за зберігання пального без ліцензії становить 250 тис грн.

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry