Наші спеціалісти ознайомились з європейськими методиками тестування пестицидів

«Наближення українського законодавства до законодавства ЄС у сфері засобів захисту рослин та здоровʹя рослин і посилення відповідних  інспекційних та лабораторних служб».У рамках проекту Twinning з 7 по 11 травня 2018 року делегація співробітників установ Держпродспоживслужби пройшла стажування у Національній референтній лабораторії ЄС при інституті BIOR у м. Рига (Латвійська Республіка).

Під час проведення стажування європейський експерт – директор лабораторії продуктових та екологічних розслідувань Інституту безпечності харчових продуктів, здоров’я тварин та довкілля «BIOR» Латвії Вадим Барткевич ознайомив учасників із структурою лабораторії, її кадровим складом, основними функціями та напрямками роботи.

На базі лабораторії спеціалісти прослухали лекцію про обладнання для пробопідготовки та забору необхідного обсягу проби при аналізі залишкових кількостей пестицидів у харчовій продукції. Також учасники делегації взяли участь у проведенні практичних робіт з пробопідготовки для аналізу пестицидів у продуктах рослинного походження методами гель-хроматографії, виморожування та дисперсної твердофазної екстракції; визначення пестицидів у продуктах рослинного походження з низьким та високим вмістом жирів; виявлення залишків одного пестициду синглметодами (дитіокарбамати, хлоратоніл, гліфосат та хлормекват) за допомогою газової та рідинної хроматографії з мас-спектрометрією.

Крім того, учасники стажування та фахівці лабораторії обговорили питання контролю якості при визначенні залишків пестицидів (кваліфікаційні випробування, перевірочні карти тощо).

Учасники семінару висловили вдячність закордонним колегам та проекту Twinning за можливість ознайомитися з роботою національних референтних лабораторій ЄС, отримати теоретичні та практичні навички забезпечення якості тестування пестицидів згідно вимог ISO 17025.

Інфоіндустрія за матеріалами consumer.gov.ua

Читайте нас у Telegram

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry