21.01.2024
Що спільного й відмінного у запитах українських та європейських фермерів щодо сільгосптехніки.
Опції й характеристики сільгосптехніки, які обирає український аграрій, досить схожі із запитами європейських фермерів – це перш за все функціональність агрегатів.
Разом з тим українські фермери частіше обирають більш технологічні та продуктивні агрегати, що пов’язано з більшими оброблюваними площами.
Таким спостереженням з AgroTimes поділився директор компанії BEDNAR в Україні та Молдові Михайло Кришко.
«У нас аграріям треба обробляти тисячі гектарів, а в Європі більшість сільгосппідприємств мають в обробітку 100-300 га. Тож у них менші навантаження на техніку. Відповідно, вони віддають перевагу базовим комплектаціям агрегатів, тоді як наші аграрії можуть, наприклад, оснащувати агрегат більш вартісними долотами, але які обробляють набагато більші площі, тисячі гектарів», – зазначив Михайло Кришко.
За його словами, українські аграрії замовляють агрегати, виходячи з того, наскільки вони універсальні для різних умов та кількості операцій, що виконують за один прохід, наскільки інтенсивно та продуктивно вони можуть працювати тощо.
«Найбільшою відмінністю між агрегатами, які замовляють фермери з України і з Європи, є, як це не смішно звучить, гальмівні системи та системи зовнішнього освітлення. Це те, що в Європі контролюється законом, а в нас ні. Відповідно, в Європі це фактично стандартна комплектація, і вони обирають лише між пневматичною чи гідравлічною гальмівними системами. А ось на український ринок у нас ще жодного разу не замовляли агрегати з гальмами, тому що в нас це законом не вимагається», – додав Михайло Кришко.
Читайте нас у Telegram
Пов’язані теми: