НБУ не закладає у свій прогноз функціювання морських портів

Відповідно через зупинку «зернового коридору» Україна цьогоріч може недоотримати 2 млрд доларів.

Збитки України внаслідок зупинки рф дії «зернової ініціативи» цьогоріч сягнуть 2 млрд доларів. Про це розповів директор департаменту монетарної політики та економічного аналізу Нацбанку Володимир Лепушинський, передає Rail.insider із посиланням на «Економічну правду».

Посадовець розповів, що в НБУ переглянули припущення щодо «зернового коридору» — у новий макроекономічний прогноз не закладали його відновлення. Водночас разом зі зниженням безпекових ризиків регулятор закладає розблокування всіх українських портів з другої половини 2024 року.

Що стосується впливу припинення «зернової ініціативи», то його заклали в базовий сценарій з ВВП.

«Однак оскільки економіка України дуже адаптивна, ми вже маємо альтернативні маршрути постачання», — додав Володимир Лепушинський.

Топменеджер Нацбанку зазначив, що зупинка «зернового коридору» вплине на:

  • швидкість експорту зерна — те, що не експортується цього року, буде експортовано наступного;
  • валютну виручку — за оцінками Нацбанку, цього року вона буде меншою на 2 млрд доларів.

Володимир Лепушинський зауважив, що цю суму Україна «наздожене» вже наступного року.

Також як позитивний ризик для прогнозу в НБУ розглядають можливість відновлення руху «зерновим коридором». Це покращить перспективи експорту.

«Але якщо цього не буде, також нічого особливого для валютного ринку не станеться. Національний банк має рекордні міжнародні резерви і буде присутній на валютному ринку, для того щоб балансувати ситуацію», — резюмував директор департаменту монетарної політики та економічного аналізу НБУ.

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Підпишись на Infoindustry