Неврожай бобових в Північній Америці відкрив для українського гороху ринок США

За результатами 2021 року Україною було зібрано 581 тис. т гороху, що на 21% більше аналогічного показника минулого року.


Таке зростання вдалося досягти за рахунок збільшення врожайності гороху, оскільки приріст посівних площ був мінімальний. Беззаперечним лідером по обсягам виробництва в 2021 році є Запорізька область, на території якої зібрали 22% валового збору гороху. Далі слідують Миколаївська та Харківська області, які мають по 9% валового збору.
Варто відмітити, що значне скорочення посівних площ під горохом відбулося в 2019 році, причому майже в 2 рази. Основною причиною такого скорочення була постійна зміна основних країн-імпортерів українського гороху, що ускладнювало процес планування і робило український ринок даного продукту погано прогнозованим. Імпортні поставки гороху в країну відсутні.
«Загалом за 10 місяців 2021 року було експортовано 22,8 тис. т гороху, що на 28% більше аналогічного показника минулого року.
Варто відмітити чергову повну заміну країн-партнерів по торгівлі горохом. Якщо в 2020 році основними країнами-імпортерами українського гороху були Іспанія, Туреччина та Польща, то за 10 місяців 2021 року 99% українського експортних відвантажень даної культури відбулося в США. Швидше за все така зацікавленість в українському гороху зі сторони США виникла через неврожай бобових в Північній Америці через посуху. Зазвичай дана країна у разі потреби імпортувала горох з Гватемали та Мексики, а несприятливі погодні умови зменшили валовий збір як на території США, так і в традиційних країн-експортерів. Тому США знайшли необхідні обсяги в Україні», — пояснює Світлана Литвин, аналітик УКАБ.
Хочеться сподіватися, що така різка зміна вектору торгівлі в зв’язку з підвищеним попитом зі сторони нового торгівельного партнера на даному ринку не припинить подальшу співпрацю з раніше існуючими країнами-імпортерами та дозволить українським виробникам гороху більш стабільно почувати себе на світовому ринку бобових.
Інфоіндустрія