Нігерія затверджує два сорти бавовни ГМО для збільшення випуску

Нігерія затвердила два генетично модифіковані сорти бавовни для використання фермерами країни, щоб допомогти збільшити постачання текстильної промисловості та скоротити імпорт корму на 115 мільярдів доларів на рік (319 мільйонів доларів) на рік.

 

Штами були модифіковані Інститутом сільськогосподарських досліджень в Університеті Ахмаду Белло у північному місті Зарія у співпраці з приватною компанією Mayco Nigeria Ltd., щоб включити ген, який робить його стійким до шкідливих організмів. Національне агентство з розвитку біотехнології.

Зміни дають можливість збільшити виробництво більш ніж у три рази до більш ніж 4 тонн на гектар, сказав Гідадо. Вони підходять для всіх районів вирощування в країні, дозрівають рано і мають кращу міцність і довжину волокна, сказала вона.

Нігерія в даний час виробляє 60 тис. тон бавовни щорічно, в порівнянні з піковим виробництвом більш ніж 100 тис. тонн чотирьох десятиліть тому, імпортуючи баланс для задоволення вимог. Аграрії-виробники бавовни очікують, що обсяг виробництва в майбутньому сезоні складе щонайменше 150 тис. тонн, оскільки фермери використовують нове насіння бавовни за допомогою кредитних коштів, наданих за програмою центрального банку на підтримку сільського господарства.

“Ми бачимо, що це насіння значно покращує місцеве виробництво і збільшує участь наших фермерів, яких раніше не рекомендували, щоб виробляти бавовну”, – сказав по телефону з столиці Абуджі Аніджа Ахімугу, президент Національної асоціації бавовни Нігерії. “Ми впевнені, що ми будемо виробляти мінімум 150 тис. тонн і максимум 300 тис. тонн”.

Центральний банк виділив 40 мільярдів NAIR, щоб забезпечити кредитування виробників бавовняних і нафтових пальм до 2020 року, стверджує Achimugu.

Нігерія повинна бути обережною у прийнятті генетично модифікованих культур з урахуванням негативних результатів, які були зареєстровані в інших місцях, включаючи появу супер бур’янів і стійкості до гербіцидів, повідомляє екологічна група “Фонд здоров’я матері-землі”, розташована в південному місті Бенін.

“Ми вважаємо, що в Нігерії ГМО не потрібні”, – заявив Джойс Ебебіне, керівник проекту групи. «Виклики в сільському господарстві та продовольчій достатності такі, що їх можна вирішувати через належне управління та адекватну підтримку фермерів у сфері надання послуг, хороші дороги для доступу до ринків, доступ до землі та кредитування».

 

 

Інфоіндустрія

за матеріалами news.agropages.com

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry