Новий рівень біо-захисту показали на “Дні саду”

Компанія БТУ-ЦЕНТР провела День саду в онлайн-форматі. Захід відбувся у вівторок, 20 вересня.

Запис трансляції залишається доступним для перегляду на каналі БТУ-ЦЕНТР на YouTube, а також на офіційній сторінці компанії в Facebook.

Окрім провідних фахівців БТУ-ЦЕНТР, участь у ньому взяли представники фермерських господарств з Черкаської, Київської, Вінницької, Рівненської та інших областей. Серед них ТОВ «Дібрівка Агросервіс», ТОВ СП «Агро Органік», СВК «Ліга Агро», ФГ «Золота Ягода» тощо. Модератором та ведучим зустрічі став кандидат сільськогосподарських наук, керівник напрямку садівництва БТУ-ЦЕНТР Володимир Сіленко.

 «Ми не боремося з окремою хворобою чи окремим шкідником. Є система, в якій ми контролюємо поріг шкодочинності найбільш поширених збудників хвороб та шкідників. Застосовуючи системність, можна говорити про відсутність шкідливого впливу. Коли з’являється хвороба дуже важко біологічними препаратами вирішити проблему. Щоб почали діяти біологічні реагенти – бактерії та гриби – які є в складі препаратів, потрібен час. Одні починають діяти через два-три дні, інші – через десять чи більше. Миттєвого стоп-ефекту від внесення не буває», – зазначив Володимир Сіленко.

Також фахівець розповів, коли саме потрібно використовувати біопрепарати. Оптимальний варіант – ще на етапі підготовки ґрунту під насадження. На наступних етапах використання також виправдане та ефективне. Проте треба пам’ятати, що робота з біологічними препаратами – це, у першу чергу, профілактика захворювань. В інтегрованих системах захисту біопрепарати також ефективно використовуються:

«Під час цвітіння культури, коли перелік препаратів хімічного походження досить обмежений. Також в період дозрівання врожаю або під час його збору. Вони не наносять збитку ентомофауні, а також не викликають звикання до реагентів препаратів. Безпечність для людей та тварин дозволяє використовувати біопрепарати поблизу житлових будинків. Великі переваги їх полягають у збереженні біорізноманіття агроценозу, оптимізації живлення та стимуляції ростових процесів у рослин. Відсутнє пригнічення рослин та накопичення в їхніх органах», – розповів Володимир Сіленко.

Під час Дня саду учасники розглянули особливості застосування біологічних препаратів в контексті технологій вирощування ягідних культур – малини, суниці, лохини: схеми застосування фунгіцидів для боротьби з фітопатогенами, принципи використання біоінсектицидів, біоприлиплювачів, мікоризних засобів, проблеми живлення рослин.

На актуальні запитання від глядачів експертні відповіді надав агроном компанії Іван Маковкін, а також розповів про ефективність препаратів БТУ-ЦЕНТР проти різних захворювань плодово-ягідних рослин, підготовку ґрунту, вплив кліматичних умов на роботу біопрепаратів та технологічні аспекти їхнього застосування.

«Під кожне господарство ми зазвичай готуємо індивідуальну технологічну карту з  комплексом рекомендацій. До уваги беремо найдрібніші деталі. Просимо звертатися з цього питання до нас», – зауважив Іван Маковкін.

Агрономи та фермери обговорили основні аспекти застосування біопрепаратів в органічних та конверсійних технологіях вирощування фруктів та ягід, ознайомилися зі схемами застосування біопрепаратів у наступному році, поділилися досвідом комплексного використання біотехнологій у виробництві органічної малини, суниці та лохини.

За матеріалами БТУ-Центр

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry