Новинки від Нертус, які йдуть в ногу з часом

Цікава назва для рекламної статті, але якщо так воно і є, то навіщо «винаходити велосипед»? Тож надалі мова піде про продукт, створення та вихід на ринок якого було зумовлено проблематикою сільського господарства України останніх років. На сезон вирощування 2020 Нертус, виробник якісних ЗЗР родом з Угорщини, надає наступне рішення в технологіях захисту польових культур та садів.

Сентинел – унікальне поєднання двох досить добре знайомих українським аграріям діючих речовин, проте саме за рахунок цього тандем має свої сильні сторони.

Діюча речовина метрибузин, 60 г/л – системний компонент з групи триазинів, який в складі препрату представлений як грунтовий захист соняшника вперше в Україні. Абсорбується корінням та проростками рослин, може проникати і через листову поверхню. Переміщується акропетально. Інгібує транспорт електронів, що беруть участь в процесі фотосинтезу. Наявність метрибузину забезпечує ефективність дії на дводольні бур’яни (амброзію полинолисту, лободу білу, гірчицю польову та редьку, види ромашки, щириці та ін..) та безпеку з точки зору фітотоксичності для культурних рослин.

Пропізохлор, 576 г/л – друга діюча речовина в складі Сентинелу, поглинається корінням та проростками бур’янів, порушує азотний обмін та пригнічує поділ клітин шляхом блокування синтезу білка у чутливих рослин, є представником класу хлорацетамідів та з особливостей цих речовин має в собі найкраще з них. Перш за все – м’яке відношення до культури, навіть за умов високого зволоження після застосування, а подекуди й перезволоження (що вкрай актуально в останні два сезони вирощування), яке проявляється у відсутності на переважній більшості оброблених ділянок токсичної дії : скручувань рослин на етапах від проростання до 2 – 4 справжніх листків та гальмування розвитку. Другою визначною рисою пропізохлору наряду з високою селективністю є висока ефективність контролю однорічних злакових бур’янів ( видів мишію, плоскухи звичайної, пальчатки, метлюга та ін.) та дія на деякі дводольні (паслін чорний, грицики звичайні, талабан польовий та ін..). Також пропізохлор за рахунок будови своєї молекули є невибагливим до вологості грунту, що суттєво вирізняє його з-поміж інших хлорацетамідів, які за умов недостатнього зволоження не розкривають свій потенціал контролю бур’янів в повній мірі.

Спільними ж для комбінації пропізохолору і метрибузину в препараті Сентинел є відмінні показники розчинності діючих речовин, що дозволяє гербіциду буди стійким до так званого «промивання» за умов випадіння великої кількості опадів після застосуваня препарату, що було актуальним як в сезоні 2019 року, коли велика частка посівів постраждали від проявів фітотоксичності препаратів грунтової дії, так буде актуальним надалі, оскільки погодні умови щовесни досить суттєво різняться.

Як підсумок слід зазначити, що застосування гербіциду Сентинел з нормою 2,5 – 3,0 л/га дозволяє захистити посіви соняшника, кукурудзи, сої та гороху від забур’янення впродовж 8 – 11 тижнів, в залежності від видового так кількісного складу самих бур’янів та погодних умов після внесення препарату. І до речі, сама технологія застосування передбачає високу ефективність дії як при поверхневому нанесенні препарату на грунт, так і при використанні його в парі з ґрунтообробними агрегатами (культиваторами чи боронами).

Заключним словом можна підкреслити появу Сентинелу наступним чином: – для ефективного контролю однорічних злакових і дводольних бур’янів в посівах соняшника, кукурудзи, сої та гороху, без ризику токсикації культурних рослин як в посушливих так і в достатньо вологих умовах вирощування.

3 тижні після внесення. Кіровоградська обл. 3.0 л.га – 200 л робочого розчину без заробки
Контрольна ділянка. Кіровоградська обл.
3 тижні після внесення. Донецька обл. 3.0 л.га – 200л робочого розчину, боронування одразу після посіву
Контрольна ділянка. Донецька обл.
4 тижні після застосування. Донецька обл. 3.0 л.га – 300 робочого розчину під боронування
контроль
4 тижні після застосування. Донецька обл. 3.0 л.га – 100 л робочого розчину під боронування
контроль

 

 

 

 

 

 

 

Інфоіндустрія за матеріалами компанії Нертус

 

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry