Новітня формуляція від проблемних бур’янів, або Генезис чистого соняшника

Надійний гербіцидний захист соняшника є важливою складовою високої врожайності цієї культури. Особливо це стосується гібридів, стійких до діючих речовин пестицидів: аби не отримати «засмічений» лободою, амброзією чи вовчком соняшниковим врожай і не витрачати додаткові кошти на десикацію, контролю забур’яненості варто приділити достатню увагу. Про новітню формуляцію, здатну захищати посіви соняшника від найбільш проблемних бур’янів розповідає керівник агрономічного департаменту «UKRAVIT» − Олександр Мигловець.

Складність контролю деяких бур’янів, наприклад, лободи та амброзії, в посівах соняшника, полягає в тому, що за несприятливих гідро-термічних умов, а також за інших стресів вони формують потужні воскові нальоти, які значно ускладнюють гербіцидну дію.

Зважаючи на погодні особливості останніх сезонів, ця проблема стала перед аграріями України особливо гостро. Тому компанія «UKRAVIT» розробила і представила ринку дієве рішення цієї проблеми.

Фахівці «Інституту здоров’я рослин» пророщували у кліматичних камерах лободу білу, за допомогою різких перепадів температур провокували формування у неї воскового нальоту і обробляли різними формуляціями. До фінального випробування потрапили 4 формуляції, з яких в кінцевому рахунку обрали одну – з надзвичайно високою ефективністю та безпечністю для культури. Далі препарат пройшов польові дослідження, а також перевірку на фітотоксичність до рослини соняшника. Таким довготривалим процесом є поповнення портфелю компанії «UKRAVIT»  гербіцидом Генезис (імазамокс, 33 г/л + імазапір, 15 г/л).

Нова формуляція включає в себе ряд ад’ювантів, зокрема й таких, що володіють пенетраторними властивостями і здатні ефективно розчиняти воскові нальоти на бур’янах. Спектр контролю – надзвичайно широкий: амброзія (види), берізка польова, вовчок соняшниковий, гірчак березковидний, гірчиця польова, грицики звичайні, жабрій звичайний, зірочник середній, канатник Теофраста, лобода біла, молочай (види), нетреба звичайна, осот (види з насіння), паслін чорний, підмаренник чіпкий, редька дика, ромашка (види), талабан польовий, щириця (види), рутка лікарська, вівсюг (види), мишій (види), просо куряче тощо.

Рекомендована фаза росту соняшника при застосуванні Генезису – дві пари листків. Проте дослідження доводять, що обробку можна проводити й по першій парі листків. Тому при застовуванні варто орієнтуватись, в першу чергу, на час появи бур’янів на полі. Але при цьому не забувати враховувати й фазу розвитку соняшника.

Норма витрати гербіциду Генезис залежить від фази розвитку бур’янів. У разі, якщо бур’яни перебувають у фазі сім’ядоль або пари листків, можна використати мінімальну норму – 1,0 л/га. У фазі бур’янів до чотирьох листків варто вносити максимальну норму – 1,2 л/га. Ріст бур’янів під час використання препарату призупиняється через кілька годин після обробки; візуальні ознаки дії гербіциду проявляються через 4-7 діб. Повна загибель наступає через 3-6 тижнів, залежно від видового складу бур’янів.

Не рекомендується застосовувати цей препарат у бакових сумішах із іншими пестицидами та агрохімікатами. Також не можна комбінувати його із фосфорорганічними інсектицидами. За необхідності контролю шкідників на початкових фазах росту, Генезис можна використати у баковій суміші із піретроїдами або неонікотиноїдами. Також не рекомендовано обробляти посіви за небезпеки нічних заморозків, а також за пошкоджених і ослаблених культурних рослин.

 

Олександр Мигловець

кандидат с.-г. наук, керівник відділу розвитку продуктів та сервісів ЗЗР UKRAVIT

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry