07.09.2018
За даними ФАО, близько 80% населення у світі – мешканці сільських районів, де левова частка доходів залежить від сільського господарства, рибальства чи лісового господарства. При цьому, від хронічного недоїдання страждає кожна 9-та людина в світі. Саме тому Ціль досягти Нульового Голоду вимагає трансформації в першу чергу економіки сільських територій. Такий самий підхід доцільний і в Україні. Єдина різниця у тому, що тут ми говоримо про доступ до якісного продовольства та збалансоване харчування.Хушнід Саттаров, координатор програм ФАО в Україні, представив план реалізації Нульового голоду в Україні до 2030 року на круглому столі з питань продовольчої безпеки, який відбувся 4 вересня в рамках старту IX Міжнародної агропромислової виставки та форуму з розвитку фермерства АГРОПОРТ Схід Харків 2018/ AGROPORT EAST KHARKIV 2018 .
За його словами, для досягнення поставленої мети необхідна безпосередня підтримка малого й середнього агробізнесу та розвиток програм державної підтримки на місцях.
Нагадаємо, що ФАО – це організація ООН, що очолює міжнародні зусилля по боротьбі зі світовим голодом , та основною ціллю якої є забезпечити продовольчу безпеку для всіх та гарантувати регулярний доступ населення до високоякісної їжі Михайло Малков, координатор програм розвитку ФАО в Україні, розповів про важливість пошуків підтримки в регіонах для досягнення цих цілей. «Уже протягом п’яти років ми співпрацюємо з Агропортом та всіляко намагаємося сприяти як у виборі тематики, так і у виборі основних напрямків роботи. Маємо за честь відсвяткувати і своє п’ятиріччя в Україні у рамках харківського форуму Агропорт 11-13 жовтня. Безумовно, на форумі ми розповімо яким чином Цілі сталого розвитку інтегровані у нашу програму розвитку східних регіонів. Агропорт є професійним майданчиком для обміну знаннями не тільки на регіональному рівні, а й рівні міжнародному».
Традиційно Дмитро Титаренко, генеральний менеджер AGROPORT Ukraine, вручив представникам програм ФАО в Україні годинник зворотного відліку до форуму. Наразі, до старту АГРОПОРТ Схід Харків 2018/ AGROPORT EAST KHARKIV 2018 залишилося 35 днів. Зауважимо, що AGROPORT Ukraine майже з перших днів засування проходить за підтримки ФАО і входить в календар ООН. Традиційно тематика заходу корелюється з генеральною лінією ФАО і підтримує тематику Міжнародних років, які приймає Генеральна асамблея ООН. Цього року особлива увага приділятиметься проблемам адаптації сільського господарства до умов зміни клімату: підвищення продуктивності в умовах змін і перехід на безпечні і точні технології. Також спеціально до п’ятої річниці форуму в Україні буде запущено новий проект – Українське Трипілля.
Ольга Трофімцева, заступник міністра аграрної політики і продовольства України з питань Євроінтеграціі, наголосила на важливості такого проекту як AGROPORT Ukraine: «Я вдячна Агропорту за те, що все більшу увагу ми звертаємо на регіональний розвиток, адже досягнення цілей не можливе лише на національному рівні. Також хочу підкреслити, що завдяки такому майданчику як Агропорт, маємо можливість говорити про комплексний підхід до проблем сьогодення і виводимо потроху агробізнес з тіні».
Інфоіндустрія
Читайте нас у TelegramПов’язані теми: