Обсяг використання зернових зросте – прогноз ФАО

За прогнозами, світове виробництво зернових у 2021 році досягне 2 788 млн тонн, що на 0,7 відсотка більше, ніж у минулому році, але нижче очікувань липня, йдеться у новому Зведенні пропозиції зернових та попиту на зернові ФАО.

 

Очікується, що світове виробництво пшениці цього року скоротиться на 0,7 відсотка до 769,5 млн тонн, переважно через негативний вплив тривалої посухи в Північній Америці, а також несприятливої погодні умови в Казахстані та Російській Федерації.

Прогнозується, що світове виробництво кормового зерна зросте на 1,3 відсотка у 2021 році до 1 499 млн тонн, навіть якщо очікується скорочення виробництва в Бразилії. Виробництво рису у світі зросте на 0,9 відсотка у річному обчисленні, досягнувши рекордної позначки у 519 млн тонн за рахунок рекордної врожайності, зареєстрованої у В’єтнамі.

Наразі ФАО прогнозує, що у 2021-2022 роках обсяг використання зернових зросте на 1,4 % у всьому світі у порівнянні з попереднім маркетинговим роком до 2 809 млн тонн внаслідок суттєвого зростання споживання кормів, а також збільшення споживання харчових продуктів. Липневий прогноз світових запасів зернових до кінця сезонів 2022 року був знижений до 809 млн тонн, що на 0,9 відсотка менше, ніж на початку. Глобальні запаси рису на шляху до досягнення свого другого найвищого зафіксованого рівня, тоді як очікується, що суха погода скоротить запаси пшениці – кінцеві запаси в Сполучених Штатах Америки досягнуть восьмирічного мінімуму, а в Канаді – свого найнижчого рівня за останні 40 років. В цілому світове співвідношення запасів та споживання зернових культур прогнозується на рівні 28,1 відсотка, у порівнянні з 29,9 відсотка у 2021-2022 роках, «але все ще свідчать про відносно комфортне постачання з історичної точки зору», йдеться у доповіді ФАО.

Очікується, що у 2021-2022 роках світова торгівля зерновими зменшиться, скоротившись на 1,3 відсотка до 466 млн тонн з прогнозованим скороченням пшениці та кормового зерна, переважаючи зростання світової торгівлі рисом.

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry