Одеський припортовий завод та Укрхімтрансаміак можуть об’єднати для спільної приватизації

Ще в 2009 році, коли проходила приватизація ОПЗ, лунали заклики про необхідність відділення перевалки від виробництва на Одеському припортовому заводі. Тоді б держава повністю контролювала перевалку та відвантаження аміаку на кораблі – аміаковози. Однак в 2021 році з’явилась доволі авантюрна ідея поєднати активи "ОПЗ" (що є ВАТ) та Державного підприємства "Укрхімтрансаміак".

Про це обережно заговорили на заводі та в кулуарах окремих владних структур. Відомо, що 4 грудня був виданий наказ на зміну організаційної форми власності Укрхітрансаміаку з ДП на ВАТ.

Ми вже писали, що в червні 2021 року на посаду директора ДП Укрхімтрансаміак (виконуючого обов’язки) зайшов Вадим Трунов. Через п’ять місяців, Денис Кудин полишає посаду заступника голови Фонду Держмайна та переходить до Міністерства економічного розвитку на посаду заступника міністра. За повідомленнями самих учасників ринку, пан Кудін і був людиною, що відповідала за ОПЗ в Фонді.

Власне це Міністерство і відповідає за призначання керівництва на Держпідприємства. Контракт Міністерства з Вадимом Труновим завершується 15 січня, тож не виключено, що буде призначений новий посадовець, завданням якого буде вдале поєднання активів Укрхімтрансаміаку та ОПЗ.

З одного боку, об’єднання активів ОПЗ та Укрхімтрансаміаку дає набагато більшу вартість сукупного активу, у порівнянні із окремої їх оцінкою. Перед цим потрібно зробити велику роботу по виводу Укрхімтрансаміаку із суто державної власності на ВАТ, а вже потім об’єднувати активи. З другого боку, якщо актив буде викуплений іноземною компанією, то унікальний аміакопровід буде контролюватись не Україною. Чи не суперечить це законодавству, адже приватизація магістральних трубопроводів заборонена. Об’єднання заводу та Укрхімтрансаміаку на фоні чинного законодавства покладе хрест на приватизації заводу.

Ніяких офіційних документів стосовно можливого об’єднання двох підприємств поки що немає, тож наша інформація інсайдерська, та має статус припущення. Можливо, в найближчий місяць стане відомо що очікує на Укрхімтрансаміак, а ОПЗ продовжує простоювати, заробляючи гроші тільки на перевальці аміаку. За даними Інфоіндустрії, з російського боку аміакопроводу також відбулись зміни підпорядкувань та власності на обєкти аміакопроводу.

Інфоіндустрія