Основні тези Закону про обіг земель сільськогосподарського призначення

31 березня Верховна Рада України проголосувала за Проект Закону про обіг земель сільськогосподарського призначення 2178-10 у другому читанні. Тарас Висоцький, заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, розказав про основні запобіжники нового документу. До законопроекту 2178-10 були внесені додаткові запобіжники:
1. Змінюється дата набрання чинності законом; нова дата – з 1 липня 2021 року
2. Передбачається поетапне запровадження обігу земель сільськогосподарського призначення: – з 1 липня 2021 року до 1 січня 2024 року покупцями земель сільськогосподарського призначення зможуть бути фізичні особи – громадяни України; – з 1 січня 2024 року покупцями зможуть бути також і юридичні особи.
3. До 1 січня 2024 року для громадян діятиме обмеження на набуття права власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення загальною площею до 100 га. Зазначене обмеження не поширюється на земельні ділянки, набуті у власність громадянином до набрання чинності законом.
4. Передбачається заборона на продаж земель сільськогосподарського призначення державної та комунальної власності.
Водночас, решта запобіжників, які були в законопроекті, залишаються:
⁃ Іноземці – лише за підсумками референдуму
⁃ Заборона продажу росіянам за будь-яких умов
⁃ Заборона на продаж землі у 50 км прикордонній зоні
⁃ Встановлення мінімальної ціни на землю
⁃ Розрахунок за землю лише безготівковий
⁃ Банки не зможуть купувати землю, а лише брати її у заставу

“Сам факт земельної реформи є маркером того, чи готова Україна змінюватися. І сьогодні депутати у Верховній Раді підтвердили прагнення ліквідовувати «сірі» ринки і корупційні практики у земельних відносинах. Сьогоднішнє голосування – перший, але дуже важливий крок на цьому шляху. Закон зазнав суттєвих змін і це відповідь на пандемію коронавірусу та глобальну економічну кризу”, – прокоментував Тарас Висоцький на своїй сторінці у Фейсбук.

 

ІА “Інфоіндустрія”

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry