10.08.2023
Одещина користується перевагами свого географічного розташування.
Цей південний регіон першім в Україні закінчив збір врожаю. Скільки зібрали та як зберігають зібране, розповідає директорка Департаменту аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської ОВА Алла Стоянова. Її слова приводить портал Юг.Today .
В попередньому та поточному роках аграрії Одещини зіткнулись з низкою викликів. Це і збільшення витрат та зниження виторгу від реалізації продукції, і високі ціни на добрива та засоби захисту рослин. Вже не кажучи про блокування експорту та обстріли інфраструктури.
«Знищене в Ізмаїлі зерно внаслідок російської атаки 2 серпня могло прогодувати впродовж дня майже 66 мільйонів людей», – зазначає, посилаючись на підрахунки ООН, Алла Стоянова.
Тим не менш, всупереч всім викликам, Одещина першою в Україні закінчила збір врожаю ранніх зернових культур.
В цифрах підсумки жнив-2023 в області виглядають наступним чином.
По валовому збору ранніх зернових та зернобобових культур перевалили за 3 млн тонн. У тому числі зібрали пшениці більше 2 млн тонн. Врожайність становила 30 ц/га. Озимого ячменю зібрали 800 тис. тон при врожайності 32 ц/га. Ріпаку намолотили 440 тис. тонн при врожайності 20 ц/га, що більше минулорічного показника майже на 30%.
Також зібрано жита – 454 тонни, гороху – 30 тис. тонн, вівса – 2,2 тис. тонн.
«Чекаємо ще на 800 тис тонн кукурудзи, щоб вийти на загал на наші прогнозні 4 млн тонн зернових на кінець року. В умовах війни це рекордна цифра», – говорить Алла Стоянова.
В рамках міжнародної підтримки сільгосптоваровиробниками області від ФАО ООН було отримано біля 1500 поліетиленових рукавів для напільного зберігання зерна, ємність кожного – 200 тон. Завдяки цій підтримці, місць зберігання врожаю вистачило, що особливо важливо в умовах блокування портів.
Є і ще одна добра новина: на Одещині останній день збиральної кампанії став першим днем посівної кампанії під врожай наступного року.
Читайте нас у TelegramПов’язані теми: