Перспективи картоплярства

За два роки галузь виробництва картоплі в Україні від падіння перейшла до розвитку. У найближчі п’ять років найбільш активно розвиватиметься переробка, доробка продукції та експорт. Слід очікувати укрупнення та поглиблення спеціалізації виробників. Про це розповів директор компанії «Агріко Україна» Микола Гордійчук під час конференції «Овочі та фрукти України — 2018».

Ще три-п’ять років тому сектор виробництва картоплі стагнував і не розвивався. Зараз ця тенденція справедлива тільки для напрямку столової картоплі для внутрішнього ринку. Але в секторі продукції на переробку та на експорт за останні два роки тренд змінився. Під цими видами картоплі площі зростають.

Більшість картоплі виробляється дрібними виробниками, на ділянках до 3 га. Приблизно 60% площ картоплі сконцентровані в п’яти областях: Київській, Чернігівській, Житомирській, Львівській та Тернопільській. Середня врожайність становить 25–30 т з гектара.

В Україні протягом багатьох років спостерігається перевиробництво картоплі, водночас бракує якісних бульб. Більшість картоплі споживається в селянських господарствах. Комерційний ринок незначний, лише 10% від валового виробництва. Найбільша проблема галузі — відсутність комунікації та кооперації серед професійних виробників.

Професійні виробники, які мають ділянки картоплі від 3 га, вирощують цей овоч на 60–65 тис. гектарів. У 2018 році під картоплею в цих господарствах було 66 тис. гектарів. Понад 50% із них займають сорти голландської селекції, понад 38% — німецької. Сорти української селекції займають 8%, хоча в Державному реєстрі сортів половина позицій — сорти української селекції. Причина такої ситуації полягає в дефіциті якісного українського насіння.

Повний текст статі можна переглянути в журналі “Плантатор”, січень 2019 року.

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry