Під час медового марафону обговорили питання загибелі бджіл

Фахівці Держпродспоживслужби у рамках вебінару для бджолярів «Медовий марафон: Додана вартість у медовому бізнесі та криза, як час можливостей» взяли участь в обговоренні актуальних питань роботи галузі бджільництва.Захід був організований Комітетом підприємців АПК при ТПП України та компанією «Медові Брати» за підтримки Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва (UHBDP).

Участь в обговоренні взяли директор Департаменту безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Держпродспоживслужби Борис Кобаль, керівник експертної групи у сфері безпечності харчових продуктів Директорату безпечності та якості харчової продукції Мінекономрозвитку Наталія Щирова, експерти проекту UHBDP, представники бізнес-спільноти.

У рамках онлайн-зустрічі були проаналізовані чинні вимоги до бджолярів, зокрема до переробних потужностей, розглядався досвід роботи проекту UHBDP, дані роз’яснення щодо того, як стати оператором ринку, а також щодо передбачених законодавством вимог до якості та безпечності продукції.

Директор Департаменту безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Держпродспоживслужби наголосив, що первинне виробництво (пасіка) харчових продуктів тваринного походження, а також пов’язана з ним діяльність, зокрема зберігання та поводження з первинною продукцією в місці первинного виробництва (відкачування меду) підлягає державній реєстрації та внесення таких операторів ринку до Державного реєстру. При цьому він додав, що наразі форма заяви про державну реєстрацію не передбачає деталізацію первинного виробництва, тому на даному етапі складно визначити наявну кількість пасічників та місце розміщення їх пасік.

Окрема увага під час обговорення була приділена питанню загибелі бджіл під час обробки фермерами полів агрохімікатами та пестицидами. Борис Кобаль зауважив, що, незважаючи на проведену роботу з фермерами і пасічниками в поточному році, питання загибелі бджолосімей внаслідок застосування пестицидів при обробці полів залишається актуальним. Найбільш проблемними регіонами наразі є Чернігівська та Житомирська області.

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry