Підготовка фахівців для роботи з Національною інфраструктурою геопросторових даних

7 квітня у Міністерстві аграрної політики та продовольства України відбулось вручення сертифікатів про підвищення кваліфікації першому випуску слухачів навчального курсу «Основи створення інтероперабельних геопросторових даних для розвитку НІГД». Даний курс розробили за ініціативою Міністерства аграрної політики та продовольства України та Програми USAID АГРО з метою прискорення повноцінного запуску Національної інфраструктури геопросторових даних.

Навчальний курс вже пройшли близько 140 керівників профільних управлінь державних органів, які задіяні у процесі наповнення національного геопорталу Національної інфраструктури геопросторовими даними. Наступним етапом стане підготовка біля 350 фахівців, які пройдуть поглиблений курс зі створення даних для НІГД.

Денис Башлик, заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації та заступника Голови Ради з НІГД, зауважив вагоме значення підготовки фахівців для роботи з геоданими: «Ви – першопрохідці цього курсу, а бути першим – завжди найважче. Сподіваємося, що вам вдалося покращити свої знання щодо того як забезпечити сумісність даних, як створювати метадані та інтегрувати самі дані між собою. Національна інфраструктура геопросторових даних – наступна еволюція розвитку кадастру і сьогодні ми усі стали свідками її переходу від теорії до практики».

Дмитро Макаренко, заступник Голови Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру, зазначив, що навчальний курс дозволить прискорити повноцінний запуск Національного геопорталу. «У нас вже є пілотний Національний геопортал, на якому є дані і кейси, що допомагають приймати управлінські рішення. До кінця року ми пройдемо шлях від пілоту до промислового геопорталу. Це один із головних пріоритетів Міністерства аграрної політики та Держгеокадастру. Коли ми почали працювати із держателями даних, ми зрозуміли, що рівень їх підготовки для роботи з геоданими та метаданаими – неоднорідний, тому цей курс – дуже важливий і ми вдячні Програмі USAІD АГРО за оперативність підтримки, адже від ідеї створити цей курс до її реалізації – пройшло дуже мало часу».

Розвиток Національної інфраструктури геопрострових даних має дуже важливе значення для усіх галузей життєдіяльності держави: від оборони та економіки до культури та освіти.

«Міністерство культури має величезні виклики в плані збереження і охорони культурної спадщини. Ми формуємо і наповнюємо даними реєстр пам’яток і культурної спадщини, який містить геодані, тож попереду нас чекає велика робота», – зауважив Василь Петрик, начальник відділу містобудівної документації Міністерства культури та інформаційної політики України.

Олена Реутова, начальник відділу державного екологічного нагляду (контролю) земельних ресурсів Державної екологічної інспекції України висловила сподівання, що усі кадастри будуть працювати так ефективно, як Державний земельний кадастр: «Специфіка роботи держекоінспекції в тому, що цей орган потребує даних одразу 13 кадастрів, але тоді як земельний кадастр оновлюється постійно, то дані лісового кадастру оновлюються раз в 5 років. Тож ми сподіваємося, що усі кадастри будуть працювати так само ефективно».

Міжнародний досвід свідчить, що ефективна робота НІГД дозволяє збільшити ВВП країни на 1%, тож відповідне навчання, яке зараз проходять працівники державних органів, має важливе значення для розвитку та відбудови України.

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry