Підтримка аграріїв: стан та перспективи

Про це, та багато іншого  для Агро ФМ розповів заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Віктор Шеремета.

Наразі державна підтримка аграріїв проходить за наступними напрямами: тваринництво, фермерство (в т.ч. компенсація насіння вітчизняного виробництва), компенсація вартості с-г техніки та обладнання.

В 2018 році найбільше коштів було використано на підтримку тваринництва, зокрема на будівництво тваринницьких приміщень, найменше на відшкодування відсотків по кредитам.

Зазначив,  що програма з підтримки аграріїв буде працювати  і в 2019 році, але буде дещо зменшене фінансування, становитиме  5,9 мільярдів гривень, зокрема, 1 мільярд для фермерів в т.ч. для компенсації кредитів передбачено 200 млн. грн. на компенсацію вартості с-г техніки та обладнання виділено 800 млн. грн.

Чи розглядаються фахівцями Мінагрополітики   пропозиції Владислава Седика доповнити державну підтримку відшкодування  фермерам 80% від вартості насіннєвого матеріалу вітчизняного виробництва ще однією позицією «протруєння насіння» та Сергія Кузьменка передбачити дотації на підтримку вітчизняних виробників агрохімії та пестицидів та врахування при компенсації дистриб’юторів?

Віктор Шеремета зазначив, що у поточному році держава відшкодовувала 80 відсотків вартості насіння  вітчизняного виробництва. Як правило що майже, яке є у обігу на ринку  протруєне.

Щодо відшкодування пестицидів Віктор Шеремета наголосив, що це питання актуальне, але потрібно щоб була конкурентне, прозоре середовище для запровадження цього напряму.

Як Мінагрополітики забезпечує вирішення питання невизнання Європейським Союзом еквівалентності системи сертифікації насіння України вимогам ЄС?

Мінагрополітики спільно з Насіннєвою асоціацію України працює над вирішенням цієї проблеми з метою  допомогти товаровиробникам представити насіння вітчизняного виробництва   на  світових ринках.

Також залишається не вирішене питання сплати роялті?

Так, дійсно це питання наразі актуальне і потребує вирішення. Сподіваємось, що найближчим часом за участю науковців, громадських організацій, та враховуючи міжнародний досвід дане питання буде вирішено.

Інфоіндустрія

 

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry