Погодні умови грудня сприятливі для розмноження мишоподібних гризунів

Обсяги проведених заходів захисту рослин від них в областях за минулий тиждень збільшились до 677 тис. га, що на рівні попереднього року, з них озимих зернових культур оброблено 431 тис. гаВідмічається подальший розвиток, розселення і шкідливість мишоподібних гризунів на посівах озимих зернових та ріпаку, на площах під багаторічними травами. Скрізь ними заселено 14-70% площ озимини, де на одному гектарі угіддя нараховується 1-4, макс. до 5 жилих колоній (осередки Закарпатської обл.) на окремих посівах після соняшнику. В 100% заселених гризунами багаторічних травах, садах, неорних землях виявляють 3-6, в осередках Івано-Франківської, Київської, Львівської, Херсонської областей 8-10 жилих колоній на гектарі.
У закритих стаціях мишоподібні гризуни знайдені повсюди. В зерносховищах процент попадання в пастки становить 1%, в продовольчих складах – 2%. По видовому складу переважає миша хатня. Боротьба з гризунами в закритих стаціях проводиться пастковим методом, природними ворогами та розкладанням отруєних принад.
Винищувальні роботи, які тривають повсюди, з використанням родентицидних принад забезпечують загибель до 70-92% гризунів. Однак, з огляду на сприятливі для розвитку цих шкідників агрокліматичні умови та наявність значної кількості їх у місцях резервацій загроза пошкоджень посівів сільськогосподарських культур залишається істотною, а проведення дератизаційних заходів актуальною.

На сьогодні найбільші обсяги заходів захисту сільгоспугідь від мишоподібних гризунів проведені в Лісостепу, а саме у Вінницькій (137,6 тис. га) та Хмельницькій (129,2 тис. га тис. га) областях. Дещо менші обсяги заходів захисту рослин від цих шкідників здійснені в Запорізькій (89,1 тис. га), Тернопільській (62,7 тис. га) і Миколаївській (47,1 тис. га) областях. У сільгоспугіддях решти областей захисні заходи проведені на площі від 0,7 тис. га (Сумська обл.) до 18,7 тис. га (Кіровоградська обл.).
Хімічні засоби захисту рослин (родентициди) застосовано на площі 568 тис. га, біологічні – на площі 110 тис. га.

Інфоіндустрія за матеріалами Держпродспоживслужби

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry