Помилки на полі або чому не спрацював пестицид?

Вирішальним фактором, що впливає на ефективність застосування пестицидів є хімічний склад води, яка використовується для приготування робочого розчину. Зокрема неоптимальний рівень кислотності (показник рН) та розчинені солі жорсткості призводять до реакції розпаду пестициду, тобто лужного гідролізу, що знижує дію пестициду або навіть зводить нанівець його ефективність. Схильність до лужного гідролізу властива широкому спектру гербіцидів, інсектицидів, фунгіцидів і регуляторів росту.  Рівень рН робочого розчину значно впливає на швидкість процесу руйнування діючих речовин. Так за pH 4–7 період 50% руйнування певних пестицидів становить від 1/2 до 1 доби, а при pH 7,5 або вище, період напіврозпаду може скоротитися до 20 хвилин. Сьогодні поширеною та економічно цілком обґрунтовано для багатьох господарств є практика поєднання обробок засобами захисту рослин з листовими підживленнями. Оптимальний рівень рН робочого розчину, що забезпечує максимальну ефективність листових підживлень і засвоєння елементів мінерального живлення знаходиться в межах рН від 5,0 до 6,5.

З метою корекції рН та пом’якшення води компанія НВК «Квадрат» розробила нову рецептуру добрива-буферізатора «КВАНТУМ-ХАМЕЛЕОН», який діє як підкислювач та буферизатор робочого розчину.  pH-буферизатор нейтралізує надлишок гідроксид-іонів (OH–) та розчинених солей у воді ефективно утримуючи потрібний рівень кислотності. Ефект полягає в зниженні рівня рН,  що створює оптимальні умови для обприскування та запобігає лужному гідролізу завдяки підтримки рН в ідеальному діапазоні для найвищої ефективності. «КВАНТУМ-ХАМЕЛЕОН» також нейтралізує розчинені солі, які інгібують здатність води до зміни рН. Це, по суті, пом’якшує жорсткість води і допомагає подолати проблеми фітотоксичності.

«КВАНТУМ-ХАМЕЛЕОН», крім іншого, діє в якості змочувального агента для зниження поверхневого натягу, що забезпечує краще покриття листової поверхні. Він також володіє проникаючими властивостями, допомагаючи компонентам робочого розчину краще проникати в рослини. Результатом є більш швидке та ефективне поглинання і високий ефект від дії агрохімікатів.

Инфоиндустрия

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry